Barosu Özgecan Aslan Davasına Müdahil Oluyor

Giriş Tarihi: 2.4.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Isparta Barosu Özgecan Aslan Davasına Müdahil Oluyor
Baro Başkanı Gökmen Gökmenoğlu, Özgecan Aslan cinayeti ile kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve konuya duyarsız kalmamak için Mersin Barosu’nun çağrısına uyararak görülecek davaya müdahil olacaklarını açıkladı.
Davaya müdahil olmak isteyen Isparta Barosu avukatlarına da duyuruda bulunduklarını belirten Gökmenoğlu, "Mersin’de Özgecan Aslan, cinayete kurban gitti. Biz o günden itibaren bu olayın takipçisi olacağımızı, Isparta Barosu olarak olaya müdahil olacağımızı belirtmiştik. Mersin Barosu çağrısı üzerine Özgecan Aslan davasına aynı şekilde müdahil olacağız. Meslektaşlarımızın da bireysel olarak müdahil olma talepleri varsa müracaat edebileceklerinin duyurusunu internet sitemiz üzerinden yaptık" dedi.
Kadın cinayetlerinin artık son bulmasını isteyen Gökmenoğlu, "Kadına yönelik şiddet Isparta’da da yaşanıyor. Ancak Isparta’da kadına karşı tehdit, müessir fiil, baskı diğer illere nazaran az ve alt seviyede. Özgecan cinayeti üzücü bir durum. Ama kamuoyu şundan emin olsun avukatlar olarak Özgecan’ın kanını yerde bırakmayacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta Barosu Özgecan Aslan Davasına Müdahil Oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN