Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Lavantaya ORKÖY Desteği

Giriş Tarihi: 3.4.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Isparta’da Lavantaya ORKÖY Desteği
Orman Bölge Müdürlüğü tarafından lavanta üretiminin artırılması için ORKÖY desteği verileceği bildirildi.
Orman Bölge Müdürlüğü ORKÖY Şube Müdürlüğü tarafından Keçiborlu Kuyucak ve Çukurören Köylerinde hak sahiplerini belirlemek için kura ile tespit çalışması yapılarak, 8 aile belirlendi.
Konu ile ilgili açıklama yapan Isparta Orman Bölge Müdürü Mustafa Değirmenci, "Orman köylülerimizin gelirinin arttırılması ve alternatif geçim kaynaklarının oluşturulması kapsamında yapılan çalışmalara devam ediliyor. Özellikle Keçiborlu ilçesi bölgesinde halihazırda köylülerimiz tarafından üretimi yapılan lavantanın, yaygınlaştırılması ve üretimin arttırılması amacıyla tip proje hazırlanarak ilk defa olarak ORKÖY kredilendirmeleri kapsamında 2014 yılında Kuyucak ve Çukurören köylerinde 8 aileye 128 bin TL destek verilecek" dedi.
Ailelere ayrıca fidan temini konusunda da destek verileceğini ifade eden Değirmenci, "Bu sene Eğirdir fidanlığında 20 bin adet lavanta üretimi yapılacak" diye konuştu. Değirmenci, yapılacak destekleme ile 5 dekar arazide kullanılmak şartıyla kişi başına verilecek 16 bin TL’nin 12 bin 800 TL’sinin kredi olarak, 3 bin 200 TL’sinin ise hibe olarak kullandırılacağı açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta’da Lavantaya ORKÖY Desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN