’da Öğrencilerin Kira İsyanı

Giriş Tarihi: 30.5.2015 19:18 Güncelleme Tarihi: 31.5.2015 02:20
Isparta’da Öğrencilerin Kira İsyanı
Süleyman Demirel Üniversitesi’nde (SDÜ) öğrenim gören bir grup öğrenci, şehirdeki apart ve evlerin yüksek kira ücretini düdük çalarak protesto etti.
Kaymakkapı meydanında toplanan yaklaşık 300 kişilik grup, üzerlerinde "Aileye 5, öğrenciye 15", "Kira ödeyip ev sahibi ediyoruz" şeklinde yazılı pankartlar açtı. Öğrenciler " uyuma öğrencine sahip çık", "Yolunacak kaz değiliz", "Barınma Hakkın", "Öğrenciye Zulme Hayır" şeklinde slogan attı. Öğrenciler yüksek kira fiyatlarını düdük çalarak protesto etti.
Grup adına basın açıklamasını okuyan SDÜ öğrencisi Halil İbrahim Pişkin, toplanma amaçlarının 45 metrekare aparta bin lira, 80 metrekare sobalı eve 700 lira isteyen ev ve apart sahiplerine tepki göstermek olduğunu dile getirdi. Apart ve ev sahiplerinin, yaz aylarında oturmadıkları halde kendilerinden kira istediklerini, vergi ödememek için de bunu elden aldıklarını aktaran Pişkin, bu zulmün son bulmasını istedi. Öğrencilerin bu ülkenin gelir kapısı değil geleceği olduğunu söyleyen Pişkin, "Lütfen apartları yatırım aracı olarak görmeyin. Süleyman Demirel Üniversitesi’nde okuyoruz ama onun Süleyman Demirel’in akrabası değiliz. Bu yaptığınıza derhal son verdin" diye konuştu.
Açıklamanın ardından grup, sloganlar atarak Mimar Sinan Caddesi üzerinden Kafeler Caddesi’ne doğru yürüdü. Öğrenciler, polisin uyarısı üzerine yürüyüşü sonlandırdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta’da Öğrencilerin Kira İsyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN