Kar, Havayolu Şirketlerini Vurdu

Giriş Tarihi: 20.2.2015 11:38
’da hayatı felç eden kar yağışı sırasında uçak seferlerinin iptal edilmesiyle birlikte havayolu şirketleri milyonlarca lira zarar etti. 8 bin yolcusunu otellerde ağırlayan THY, 65 bin yolcusuna da havalimanında ikram dağıttı.
İstanbul’da üç gün etkili olan kar yağışı en çok hava trafiğini etkiledi. Kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle uçakların kalkamaması ve havayolu şirketlerinin seferlerini iptal etmesi nedeniyle yolcuların mağduriyetinin yanı sıra hava yolu şirketleri de milyonlarca lira zarar etti. Havayolu şirketleri üç günde binlerce seferini iptal etti.
THY 8 BİN YOLCUSUNU OTELLERDE AĞIRLADI
Kar yağışının etkili olduğu üç gün içinde Türk Hava Yolları binden fazla seferini iptal etti. İptal ettiği seferlerden dolayı uçuramadığı yolcularından yaklaşık 8 binini otellerde ağırlayan THY, Atatürk Havalimanı’nda yaklaşık 65 bin yolcusuna da ikram dağıttı. THY otellerde yer kalmayınca mağdur olmaması için yolcularını gece Atatürk Havalimanı’ndaki konferans salonları ve iç hatlar CIP salonunda ağırladı. THY yetkilileri Atatürk Havalimanı’nda ağırladığı yolcularının tüm ihtiyaçlarıyla tek tek ilgilendi.
KAR OTELLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ
Kar yağışı nedeniyle uçamayan hava yolu şirketleri yolcularına dağıttığı ikramlarla yiyecek içecek şirketlerini mutlu etti. Ayrıca yolcularını otellerde ağırlayan şirketler İstanbul’da otel işletmecilerinin yüzünü güldürdü. Uçak yolcuları nedeniyle İstanbul’da tüm oteller doldu. Türk Hava Yolları yolcularını ağırlamak için İstanbul içinde ki oteller dolunca Silivri ve Çatalca’da bulunan otellere gönderdi. Bu arada Atatürk Havalimanı’nda yiyecek içecek şirketleri yolculara yemek yetiştirmekte zorlandı. Kısa sürede yaklaşık bir aylık cirolarına ulaşan şirket satışlardan memnun.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kar, Havayolu Şirketlerini Vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN