Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğin Okçuları Hedefi Vurdu

Giriş Tarihi: 22.2.2015 14:08
Türkiye Okçuluk Federasyonu Minikler Okçuluk müsabakaları başladı.
Türkiye Okçuluk Federasyonu Minikler Salon Okçuluk İstanbul İl Şampiyonası İstanbul Fatih Spor Kompleksi’nde başladı. Turnuvaya Okçular Vakfı Spor Kulübü, İstanbul Okçuluk Gençlik ve Spor Kulübü, Marmara Okçuluk Spor Kulübü, Demka Okçuluk Spor Kulübü, İVK Spor Kulübü, TED Koleji Spor Kulübü, Okspor Kulübü, İhlas Koleji Spor Kulübü ve Silivri Okçuluk kulübünden sporcular katıldı.
Yarışma 09-10 yaş grubu için Klasik Yay (Recurve), 11-12 yaş grubu için Klasik Yay (Recurve), 11-12 yaş grubu için Makaralı Yay (Compound), 13-14 yaş grubu için Klasik Yay (Recurve) ve 13-14 yaş grubu için Makaralı Yay (Compound) kategorilerinde düzenlendi.
GAZOZ: "AMACIMIZ OLİMPİYATLARA VE DÜNYA ŞAMPİYONASI’NA SPORCU HAZIRLAMAK"
Okçuluk Milli Takımı Antrenörü Metin Gazoz, Türkiye Okçuluk Federasyonu’nun yerel bazda düzenlediği en kapsamlı yarışma olduğunu belirterek, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile yapıyoruz. Okçuluk Türkiye’nin yükselen bir spor dalı. Okçuluğun altyapı hazırlıklarını tamamlamıştık ama imkanların oluşmasını bekliyorduk. Milli takımın altyapısını da hazırladık. Amacımız Olimpiyat ve Dünya Şampiyonası’na sporcu hazırlamak" dedi.
ÖZAYDIN: "TURNUVA BURSA’DA YAPILACAK OLAN TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NIN ÖN AYAĞIDIR"
İhlas Koleji antrenörü Sadık Özaydın, bu sene federasyonun salonda düzenlediği ilk turnuva olduğunu vurgulayarak, "İstanbul’da bulunan 9 kulüp katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi destekleri ile bu turnuvayı düzenledik. Biz de İhlas Koleji olarak burada ter dökeceğiz. Buradaki turnuva Bursa’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’nın ön ayağıdır" diye konuştu.
İstanbul İl Temsilcilisi Hilmi Emekli ise, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile turnuvayı düzenlediklerini ve 9 kulüpten 230 sporcunun katıldığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin Okçuları Hedefi Vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN