Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Demircan: “Amacımız Yavrularımızı Sporla Tanıştırmak”

Giriş Tarihi: 4.3.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 4.3.2015 16:36
Başkan Demircan: “Amacımız Yavrularımızı Sporla Tanıştırmak”
Beyoğlu Belediyesi, Hasköy’de 5’inci kez mobil buz pistini çocukların kullanımına açtı. 20 bin çocuğun kayacağı buz pistinin açılışını gerçekleştiren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Amacımız yavrularımızı sporla tanıştırmak” dedi.
İlk kez 2011 yılında açılan ve binlerce genci buz pateni ile tanıştıran Beyoğlu Belediyesi Mobil Buz Pisti, 5’inci yılında yine Hasköy sahilinde hizmete girdi. Açılışta minikler buz üstünde bir gösteri yaparken, buz hokeyi maçı da düzenlendi.
Pistin açılışı dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu’nda gençlerin ve çocukların geleceğe bilinçli ve sağlıklı bir şekilde hazırlanabilmeleri için spor yapmanın önemini aşılamaya çalıştıklarını belirterek, “Bütün çalışmalarımızın temelinde bu var. Gayemiz yavrularımızı sporla tanıştırmak. Onlara en azından ömür boyu bilinçli bir şekilde yürüyüş yapmayı öğretmek istiyoruz. Gençleri bu argümanlarla hayata hazırlamak ana hedefimiz” dedi.
Hasköy sahilinde 15 metre genişliğe, 25 metre uzunluğa sahip mobil buz pistinde açık kalacağı 2.5 ay içinde 20 bin çocuk ve genç kayarken, ilçede yine çok sayıda kişi buz sporlarıyla ilk defa tanışacak. Buz pistine her sene olduğu gibi çocuk ve gençler bir adet kağıt, plastik ya da pil gibi geri dönüşebilir atık getirdiklerinde buz pateni keyfini yaşayacak. Buz pistinde çocuklar uzman eğitmenlerin gözetiminde kayacak. İlçedeki okullarda eğitim gören öğrenciler Beyoğlu Belediyesi’nin araçlarıyla buz pistine ulaştırılacak.
“VATANDAŞ BEYOĞLU’NDA SAĞLIKLI SPOR YAPMA İMKANINA SAHİP”
Buz pistinin açılışında konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu’nda vatandaşın çevresiyle barışık biçimde sağlıklı spor yapabileceği olanakları bulduğunu ve bunun da devam ettirileceğini belirterek, “Hasköy sahilleri uzun bir süredir vatandaşların kullanımına açılmıştır. Burada vatandaşlar doyasıya yürümekte, spor yapmakta ve dinlenmekte. Beyoğlu’nda annelerin, babaların daha sağlıklı yaşamak ve doğru beslenmek gibi talepleri var. Vatandaşımız daha iyi ve daha sağlıklı yaşamı nasıl sürdürebileceğini bilmek istiyor ve bilinçli aileler olarak yavrularını hayata hazırlamak istiyor. Yaptığımız bütün işlerin temelinde gençlerimizin sağlıklı bir vücuda sahip olmalarını sağlamak var. Bunun için spor yapmalarını öğretebilmeyi hedefliyoruz. Onları tek başına futbolcu, buz patencisi veya tek başına vücut sporcusu yapma hedefimiz yok. Gayemiz, yavrularımızı sporla tanıştırmak, en azından bilinçli bir şekilde ömür boyu yürüyüş yapmayı hayatlarına katmayı sağlamaktır” dedi.
Demircan, bedenin sağlıklı kalabilmesi için iki unsurun şart olduğunu bildirerek, “Bunlar; sağlıklı kalmak için spor yapmak ve doğru beslenerek vücuttaki fazlalıklara müsaade etmemek. Bu iki şey çok önemli. Bunları daha çok küçükken yavrularımıza aşılamalıyız. Bunları başarabilirsek yavrularımızı hastalıktan uzak sağlıklı bir şekilde geleceğe hazırlamış oluruz” diye konuştu.
Kışın dışarıda kadınların spor yapmakta zorlandığını ifade eden Demircan, “Kadınlarımız da yürüyüş yapacağı, bedenini çalıştıracağı spor yapma imkanlarının artmasını istiyor. Hasköy’den Sütlüce’ye kadar yürüyüş alanı yaptık. Kışın hanımlarımız spor yapmakta zorlandığı için burada bir çadırın içinde bu imkanı kendilerine sunduk. Burayı hazır tutuyoruz. 800 tane hanım her gün buradan istifade ediyor. Gerçekten vatandaşımız bugün bizden yürüyüş yapacağı, spor yapacağı, bedenini çalıştıracağı imkanların arttırılmasını istiyor. Biz sağlıklı kalmak için sporu herkese aşılıyoruz” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Demircan: “Amacımız Yavrularımızı Sporla Tanıştırmak”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN