Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadın Emekçilerin Çarşısı Esenyurt’ta Açıldı

Giriş Tarihi: 8.3.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Esenyurtlu kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınları Günü’nde Esenyurt Belediyesi tarafından açılışı gerçekleştirilen Kadın Emek Pazarı’nda buluştu. Evlerinde yaptıkları eli işi örgüleri burada satacak olan kadınlar, aile bütçesine katkı sağlayacak.
Esenyurt Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, Beygah Kapalı Pazarı’nda Kadın Emek Pazar ile tüm kadınları buluşturuyor. Alt yapısı tamamlanan Esenyurt Kadın Emek Pazarı’nın resmi açılışının da yapıldığı kutlama programına Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, AK Parti Esenyurt İlçe Başkanı Şenay Değer ve çok sayıda kadın katıldı. Dünya Kadınlar Günü’nde Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu tarafından açılışı gerçekleştirilen emek pazarında, evlerinde yaptıkları yemekleri ve el işi örgüleri satışa sunan kadınlar, bu sayede aile bütçesine katkı sağlıyor. Stantları tek tek gezen Necmi Kadıoğlu, kadınlara karanfil hediye etti.
“UMARIM TOPLUMUMUZ DAHA GÜÇLÜ OLUR”
Kadınların, Dünya Kadınları Günü’nü kutlayan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, “Dünya emekçi kadınlar günü diye bir şeyle başladı. Biz her günü kadınlar günü olarak düşünüyoruz. Çünkü her gün evlerimizde kadınlar, işyerlerimizde çalışan arkadaşlarımızsınız. İnşallah ekonomik olarak da sizleri güçlendirirsek dünya sizi bekliyor. Umarım toplumumuz daha güçlü olur. Tabi bu arada anneliği unutmayalım. ’Cennet annelerin ayağının altında’ sözü boşuna olmuyor. O bakımdan bu olgularımızı sakın göz ardı etmeyelim” şeklinde konuştu.
Kadınların, Beygah Kapalı Pazaryeri’nde kurulan emek pazarında evde yaptıkları eşyaları satarak aile bütçesine katkı sağlayabileceklerini belirten Necmi Kadıoğlu, “Ev hanımlarıyla artık yepyeni bir oluşumla dayanışma içerisine giriyoruz. Ev hanımları pazarında düzen yavaş yavaş oturacak tıklım tıklım dolacaktır. Önümüzdeki günlerde bu mekanda ayrıca bir başka pazar daha kuruyoruz. O da takı, eski ev aletleri gibi malzemelerin bulunduğu bir pazar daha kuracağız” dedi.
EV HANIMLARI UYGULAMADAN MEMNUN
Ev hanımları da belediyenin ücretsiz olarak sunduğu imkandan memnun olduklarını belirtti. Saire Paraltı, ev hanımı olduğunu belirterek "Evde yaptığım örgüleri sayıyorum. Belediyenin verdiği imkanlardan dolayı çok teşekkür ediyoruz. İnşallah devamı gelir” dedi. Şerife Mete ise, “8 Mart Kadınlar Günü’müz kutlu olsun. Elimizden geleni yapıp buraya sunduk. İnşallah evimize katkısı olur” şeklinde konuştu.
Program sonunda Esenyurt Belediyesi Korosu tarafından Halk Müziği dinletisi gerçekleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın Emekçilerin Çarşısı Esenyurt’ta Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN