Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boğaziçi Üniversitesi Öğrencilerine Girişimcilik Dersi Desteği L’oréal Türkiye’den

Giriş Tarihi: 9.3.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 9.3.2015 11:39
L’Oréal Türkiye, Boğaziçi Üniversitesi işbirliğinde öğrencilere yönelik ‘Girişimcilik Dersi’ programına destek verdi. Program ile öğrencilerin girişimcilik konusundaki bilgi ve yetkinliklerinin geliştirilmesi hedeflendi. Girişimcilik Dersi programı ile akademi ve özel sektöre dair en güncel uygulamalar öğrencilere aktarılacak. Program kapsamında dersi alan öğrencilerin; yönetimsel karar alma süreçleri ve bu bağlamdaki kritik faktörleri analiz etme yeteneklerinin geliştirilmesi, yönetimsel sorunlara yönelik farklı bakış açıları kazanmaları ve yenilikçi, uygulanabilir çözümler üretmelerinin geliştirilmesine katkı sunulması hedefleniyor.
İş ve akademi dünyası temsilcilerinin tecrübelerini beraber aktarabilecekleri bir platform sunan ders kapsamında ayrıca L’Oréal Türkiye yöneticileri iş dünyasına dair birikimlerini Satış, Pazarlama, Finans ve Operasyon derslerinde öğrencilerle paylaşacak.
“GENÇLERİ VE GİRİŞİMCİLİĞİ DESTEKLEMEKTEN GURUR DUYUYORUZ”
L’Oréal Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Canan Karacan girişimcilik konusunun L’Oréal’in ana değerleri arasında yer aldığını belirterek kendi şirketlerinin de girişimci bir kimyager tarafından kurulduğunun altını çizdi. Karacan sözlerine şöyle devam etti; “L’Oréal Türkiye olarak gençlerimize, her birinin taşıdığı cevhere inanan ve yeteneğe tutku derecesinde bağlı bir kurumuz. Gençlere yapılan yatırımların, ülkemizin parlak yarınları için büyük öneme sahip olduğunu düşünüyoruz. Gençlerimize güvenen, sorumluluk veren yenilikçi fikirleri ve şirket içi girişimciliği destekleyen bir kurum kültürüne sahibiz. Son olarak tamamı ‘Y’ kuşağından oluşan öğrenci ve çalışanların görüşleriyle seçilen ‘Universum 2014’ araştırmasında sektörümüzde dünyanın en ideal 2. işveren markası seçildik. Gençlerin bu övgü ve tercihinde sahip olduğumuz bu özellikler büyük önem taşıyor. Bugün ise bu yöndeki çalışmalarımızı zenginleştiriyor, Boğaziçi Üniversitesi gibi ülkemizin güzide eğitim kurumlarından birisi işbirliğinde girişimcilik dersine katkı sağlıyoruz. Özel sektör ve akademi dünyası işbirlikleri öğrencilerimizin sürdürülebilir gelişiminde kritik öneme sahip. Girişimcilik dersi ile geleceğin profesyonellerine destek olmanın yanı sıra; girişimciliğin özendirilmesine, gençlerin yenilikçi düşüncelerinin desteklenmesine katkıda bulunuyoruz. İşbirliğinin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boğaziçi Üniversitesi Öğrencilerine Girişimcilik Dersi Desteği L’oréal Türkiye’den
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN