Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyoğlu Eğitimin Çekim Merkezi Oldu

Giriş Tarihi: 10.3.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mansur Topçuoğlu, Beyoğlu’nun ’un başkenti olduğunu ifade ederek, “Özellikle son on yıl içerisinde Beyoğlu, bizim gibi birçok üniversite için çekim merkezi oldu. Başta Haliç ve çevresi olmak üzere her yer çok güzelleşti. Beyoğlu eğitim alanında da hak ettiği yeri buluyor” dedi.
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Sütlüce’de 35 bin metrekare alan üzerine kurulan Haliç Üniversite’sini ziyaret ederek, Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mansur Topçuoğlu ve Rektör Prof. Dr. Remzi Çetin’den bilgi aldı. Başkan Demircan’ın ziyaretinden çok mutlu olduklarını ifade eden Topçuoğlu, Haliç sahilinin eğitim için çok elverişli ve öğrencilerin çok sevdiği bir yer olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Özellikle son on yıl içerisinde Beyoğlu, bizim gibi bir çok üniversite için çekim merkezi oldu. Başta Haliç ve çevresi olmak üzere her yer çok güzelleşti. Bunda Belediye Başkanımız Ahmet Misbah Bey’in katkısı oldukça büyük. Başkan eğitime büyük destek veriyor ve bizi yalnız bırakmıyor. Başkanın bu tavrı da bizi cesaretlendirdi. Başkanımızla burada Türk toplumuna ve İstanbul’a kültürel ve eğitim anlamında geliştireceğimiz projeleri de konuşacağız ve bir çok proje hayata geçireceğiz” dedi.
“2015-2016 EĞİTİM DÖNEMİNDE 15 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞACAĞIZ”
Haliç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Çetin ise her geçen gün büyüdüklerini belirterek, sağlık, mühendislik ve sosyal bilimler bölümlerinde 10 binin üzerinde öğrencileri olduğunu söyledi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a desteklerinden dolayı teşekkür eden Çetin, “Şu anda Tıp, Mühendislik, Fen- Edebiyat, Mimarlık, Güzel Sanatlar ve İşletme olmak üzere altı fakültemiz var. Bu fakültelerimizin 50’ye yakın bölüm var. Mühendislik bölümlerimizde Ar-Ge’ye büyük önem vermekteyiz. Bütün bölümlerimiz ile birlikte 2015-2016 yılında 15 bin öğrenciye ulaşacağımızı düşünüyorum” dedi.
BEYOĞLU ARTIK ÜNİVERSİTELERİN DE MERKEZİ
Başkan Demircan da yeni kampüsün inşasından duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Artık Beyoğlu için ‘’Turizmin ve Kültürün Merkezi’’ demenin yeterli olmayacağına dikkat çekerek,‘’ Beyoğlu artık yüksek eğitimin de merkezi, üniversitelerinde merkezi diyebileceğimiz bir eşiğe ve noktaya geldi” şeklinde konuştu.
AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş da Ahmet Misbah Demircan’ın yönettiği Beyoğlu’nun bir çok alanda olduğu gibi eğitimin de ilçesi olduğunu söyledi. Muş, ilçede mevcut devlet üniversitelerinin yanı sıra her geçen gün özel vakıf üniversitelerinin sayısının arttığını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyoğlu Eğitimin Çekim Merkezi Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN