Eşi Tarafından Öldürülen Kadının Cenazesi Adli Tıp’tan Alındı

Giriş Tarihi: 11.3.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Esenler’de, cinnet getiren eşi tarafından boğularak öldürüldüğü öne sürülen genç kadının cenazesi, yakınları tarafından Adli Tıp Kurumu’ndan alındı.
Olay, Esenler Davutpaşa mahallesinde bir evde yaşandı. Olayda, 35 yaşındaki üç çocuk annesi Zehra Aydın’dan haber alamayan yakınları, çilingir yardımıyla girdikleri evde genç kadının cesediyle karşılaştı. Boğularak öldürüldüğü sanılan genç kadının evinde eşi S.A. tarafından bırakıldığı sanılan “Cinayeti kıskançlık nedeniyle işledim. Yakın zamanda teslim olacağım” yazılı not bulundu. Olayın ardından Adli Tıp Kurumu’na kaldırılan Zehra Aydın’ın cenazesi, yapılan otopsi işlemlerinin ardından yakınlarına teslim edildi.
Adli Tıp Kurumu’na gelen Zehra Aydın’ın babası Sebahattin Akyüz, “Öldüğünü karakolda duydum. Boğularak öldürüldüğünü bu sabah duydum. Adli Tıp’tan çıkacak sonuçla belli olacak” dedi.
Kızının cuma günü kendilerine geldiğini ifade eden acılı baba Akyüz, “Önceki eşinden üç çocuğu var. Büyük oğlu bende kalıyor. Duymasın diye okuldan izin alıp babaannesine gönderdim” diye konuştu. Yaklaşık iki ay önce ikinci evliliğini yapan kızının düğününe gitmediğini ifade eden Akyüz, “Daha iki ayı bile doldurmadı. Bir ayın içinde olan bir düğün. Ben nikahına bile gitmedim. Ben sağdan soldan öğrendim psikopatın biriymiş. Ben kesinlikle istemedim” ifadelerini kullandı.
Akyüz, 8 yıl önce de 18 yaşındaki oğlu Uğur’un motosiklet kazasında hayatını kaybettiğini ifade ederek, “Bu benim ikinci çocuğum, dayanamıyorum. Ben 18 yaşında bir oğlumu da motor kazasında kaybetmiştim. Sekiz yıl oldu. İkinci evlat acısı çok zor bir şey" şeklinde konuştu.
S.A’nın eve not bıraktığını hatırlatan gazetecilere ise Akyüz, “Ben notu görmedim. Sabah öğrendim. Ben namusumu temizledim, boğdum demiş. Ufak bir işim var, gidip teslim olacağım demiş. Polisler bana bu notu söylemedi. Söylemez de zaten” dedi.
Acılı baba, kızının 3 çocuğundan birinin babasında, birinin babaannesinde, büyük olanının da kendilerinde kaldığını belirterek şunları söyledi: “Üzerine bıçak koymuş. Demek ki bunu ona öğrettiler. Şişmesin diye bıçak koymuş. Canilerin gücü kadınlara yetiyor. Şimdi onu ben karşımda görsem tanımam. Bizim enişte bana sordu. ’O taraftan kimse var mı?’ diye. Ben görsem bile tanımam dedim. Damadı evleneceği zamanlar gördüm. Geçen bir ara yanından geçiyordum ya beni tanıdı ya da tanımadı. Hiç konuşmadı. Kızıma da ’Beni tanımadı mı, görmezden mi geldi’ dedim. ’Ya bırak baba, boşver’ dedi. Sabıkasını öğrenemedim ki. Yine de verme taraftarı değildim. Kızım kendi yaptı bu evliliği. Yazık oldu.” Zehra Aydın’ın yarın Alemdağ mezarlığında kardeşi Uğur Akyüz’ün yanına defnedileceği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eşi Tarafından Öldürülen Kadının Cenazesi Adli Tıp’tan Alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN