Başkan Karadeniz’den Üçüz Bebeklere ’Hemşehrilik Belgesi’

Giriş Tarihi: 18.3.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 13:41
Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Hoşgeldin Bebek“ projesi kapsamında ziyaret ettiği üçüz bebeklere ’hemşehrilik sertifikası’ verdi. Ailenin üçüz bebek sevincine ortak olan Karadeniz, bebeklere altın takarak aileye ’hayırlı olsun’ temennisinde bulundu.
Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Mehmet Akif Mahallesi İnönü Caddesi’nde ikamet eden üçüz bebek sahibi Mehmet ve Özlem Coşkun çiftine, ev ziyaretinde bulunarak, ailenin üçüz bebek sevincine ortak oldu. Minik üçüzlere altın takan Karadeniz, beraberinde getirdikleri “Hoş geldin Bebek Setini” de aileye hediye etti. 4,5 ay önce dünyaya gelen İkra Nisa, Mira Naz, Kuzey Talha ismi verilen bebeklerin aileye hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Temel Karadeniz Küçükçekmece’de yeni uygulanmaya başlayan proje kapsamında üçüz bebeklere birer tane de hemşehrilik sertifikası verdi.
Sosyal Belediyecilik anlayışı ile hayata geçirilen “Hoşgeldin Bebek” isimli proje kapsamında gerçekleşen ev ziyaretinde Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Güllüçayır, Proje Koordinatörü İlçe Meclis Üyesi Ruken Kilerci de Başkan Karadeniz’e eşlik etti. Bebeklerden erkek olanı kucağına alıp seven Karadeniz, “Cumhurbaşkanımız her aileden en az 3 tane çocuk yapmalarını istiyor. Arkadaşlarımız bu üçü biraz yanlış anlamışlar. Üçünü birden yapmışlar” diyerek herkesi güldürdü.
BAŞKAN KARADENİZ’DEN ÜÇÜZLERE HEMŞEHRİLİK SERTİFİKASI
Hoşgeldin Bebek Projesi kapsamında üçüz bebek ailesine ziyarette bulunduklarını ifade eden Başkan Karadeniz, “3 tane sevimli bebek ile birlikteyiz Küçükçekmece Belediyesi olarak ilçemizde doğum yapan aileleri ziyaret ediyoruz. Bebeklerin hayırlı olmasını diliyoruz. Onlara küçük de olsa bir katkımız oluyor. Burada özellikle üçüz çocukların olduğunu duyunca ben bizzat gelerek onlara hayırlı olsun demek istedim. Gerçekten üç tane çocuğa bakmamız zor. Biz aileye katkı sağlamaya çalışacağız. Biliyorsunuz Cumhurbaşkanımız her aileden en az 3 tane çocuk yapmalarını istiyor. Arkadaşlarımız bu üçü biraz yanlış anlamışlar. Üçünü birden yapmışlar. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.
Küçükçekmece Belediyesi olarak her zaman ailenin yanında olacaklarını sözlerine ekleyen Karadeniz, “Küçükçekmece’de yeni bir uygulama olarak küçük bebeklere bir ’hemşehrilik sertifikası’ veriyoruz. Biliyoruz ki artık 3 tane daha nüfusumuz oldu. Küçükçekmece Nüfusu bu aile sayesinde 3 kişi daha arttı. Artık daha çok çalışmamız lazım, daha çok üretmemiz lazım. Aileye hayırlı olsun diyorum. Bebeklerimizin de dünyaya, vatana millete Küçükçekmece’ye katkıları olacak diye ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.
“CUMHURBAŞKANIMIZ 3 ÇOCUK İSTEDİ, BİZE DE ALLAH BÖYLE NASİP ETTİ”
Erkek kuaförlüğü yapan 30 yaşındaki baba Mehmet Coşkun üçüz bebek sahibi olacaklarını ilk öğrendiklerinde inanamadıklarını daha sonra ise mutlulukla karşıladıklarını belirterek, “Allah bize böyle bir güzellik verdi. Başkanımız da ziyaretimize geldi, Allah razı olsun. Bir şekilde dünyaya gelen büyüyor. Cumhurbaşkanımız da 3 çocuk istedi. Bize de Allah böyle nasip etti. Bundan sonra inşallah çocukları vatana millete hayırlı bir evlat olarak büyüteceğiz. İlk öğrendiğimizde şok olduk inanamadık ama dünyaya geldikten sonra ayrı bir mutluluk. Allah herkese evlat nasip etsin. Baba olmayı nasip etsin. Çocuk apayrı bir mutluluk, bambaşka bir şey. Biraz zorlanıyoruz ama böyle böyle büyüteceğiz” şeklinde konuştu.
EVLİLİKLERİNİN ÜÇÜNCÜ YILINDA ÜÇÜZ BEBEKLERİ OLDU
Evliliklerinin 3’üncü yılında üçüz bebek sevinci yaşayan 24 yaşındaki Özlem Coşkun haberi ilk aldığında inanamadığını, sürekli bebeklerden birini kaybetme korkusu yaşadığını belirterek, “Doktorlar her şeye hazırlıklı olun. Bu süreçte her şey olabilir, bebekler birbirini kabul etmeyebilir dediler. Allah’a şükür hiçbir şey olmadı. 3 yıldır evliyiz ve şuan da üçüzümüz var” diye konuştu.
Ev ziyareti sırasında Başkan Karadeniz tarafından üçüz bebeklerin annesi Özlem Coşkun’a çiçek takdim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Karadeniz’den Üçüz Bebeklere ’Hemşehrilik Belgesi’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN