Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kartal’da Kadınlar Meslek Öğreniyor

Giriş Tarihi: 18.3.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 11:37
Kartal Belediyesi’nin, Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği kurslarda kadınlar, birçok branşta eğitim görerek meslek sahibi oluyor.
Kartal Belediyesi’nin açtığı meslek kursların yanında Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği meslek kurslarına kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, Kartal Belediyesi’ne ait farklı kültür merkezlerindeki kurs yerlerinde kursiyerlerle görüştü. Hürriyet Kültür Merkezi’nde kursiyerlerin ziyaretine Hürriyet Mahalle Muhtarı Ferhat Aslan da katıldı.
Başkan Yardımcısı Gürer, Kartal Belediyesi’nin kurslarına kadınların gösterdiği ilgiden memnuniyet duyduklarını belirterek, “Kadınlarımızın meslek öğrenmek ve bu işi uzmanının eğitimi ile yapmak düşünceleri çok güzel bir yaklaşım. İğne oyası, ev tekstili, makine nakış, giyim kursları yoğun ilgi gördü. Ayrıca bağlama, tiyatro, satranç, bilgisayar, diksiyon, masa tenisi gibi gençlere yönelik kurslar da Hürriyet Mahallesi Kültür Merkezi’nde devam ediyor. Kadınların meslek kurslarına her yaştan ilgisi de ayrıca olanaklar sağlandığında ev kadının ne kadar çalışmaya ilgi ve isteği olduğunun yansıması olarak kayda değer” dedi.
Kadınların sosyal yaşamda olmaları için belediye olarak projeler ürettiklerini söyleyen Gürer, “Bir meslek öğrenmek, kendi işini yapar olmak ve üretimle ilgili çaba içinde bulunmak kadının daha sosyalleşmesini de sağlıyor. Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz kadınlarımız için farklı projelerin Kartal’da uygulanmasına öncülük etti. Bu bağlamda kadınların sorunlarından meslek sahibi olmalarına kadar her konuda belediye olarak yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kartal’da Kadınlar Meslek Öğreniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN