Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Afrika’daki Çocukların Kirli Suları Böyle Tüketiyor

Giriş Tarihi: 20.3.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:34
Dünyada temiz su kaynakları hızla azalıyor ve dünya genelinde 900 milyon insan güvenli içme suyuna ulaşamıyor. Doğadaki su kaynaklarının korunması için doğal filtreleme yöntemlerine yönelinirken, Lifestraw adı verilen taşınabilir ürün sayesinde kirli sular anında temiz suya dönüştürülebiliyor.
Su kirliliği küresel bir sorun olarak hızla artmaya devam ediyor. Günde 14 bin insan doğrudan ve dolaylı olarak su kirliliğinin neden olduğu hastalıklar sonucu hayatını yitiriyor. Dünyada 20 saniyede bir çocuk su ile ilgili hastalıklar nedeniyle ölüyor.
Ambalajlı sular doğru yöntemler kullanılarak alınmadığı için içme suyu kaynakların azalmasını hatta yok olmasını sağlıyor. Temiz su kaynaklarının yok olmaması için doğaya zarar vermeyen arıtma yöntemlerinin tercih edilmesi gerekiyor.
Lifestraw bu bilinçle icat edilen inovatif bir ürün ve kimyasal madde kullanılmayan doğal filtreleme sistemi bulunuyor. Bireysel olarak kullanılabilecek bir su arıtma sistemi olduğu gibi, kitleler içinde su arıtarak hayat kurtarıyor. Alınan her ürün Afrikalı bir çocuğun yıl boyu su içme ihtiyacını karşılıyor.
Dünyanın en gelişmiş su filtreleme teknolojisini kullanan Lifestraw ürünleri, AB’nin ilgili Yönetmeliği ve ABD Çevre ve İçme Suyu Koruma Ajansı EPA 1987 Protokolü tarafından onaylı. Suyu kirden, bakteriden, parazitten temizliyor ve içme suyu haline getiriyor. Bu sayede küresel su kirliliği için doğal bir çözüm sunuyor.
Lifestraw dünya çapında su ile ilgili önemli bir sosyal sorumluluk faaliyeti sürdürüyor ve dünyada su ihtiyacı en fazla olan Afrika ülkelerine de destek oluyor. Satın alınan her bir Lifestraw ürünü Afrikalı bir çocuğun bir yıllık temiz su ihtiyacını karşılıyor.
LifeStraw ürünleri Türkiye’de satılmaya başlandı. Türkiye’de Swat Outdoor, Atlas Outdoor, Alpin Outdoor , Yaban Outdoor ve Üstün Outdoor mağazalarında ve www.k2outdoor.com.tr online mağazasında satışa sunuluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afrika’daki Çocukların Kirli Suları Böyle Tüketiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN