Anadolujet’ten Çanakkale Kahramanlarına Saygı

Giriş Tarihi: 20.3.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 11:33
Ulusal tarihimizi gelecek nesillere aktarma bilinciyle özel tarih projeleri yürüten AnadoluJet, bu projelerine yeni bir halka daha ekledi. Kurum, “AnadoluJet Uçakları ile Tarihi Yâd Ediyor” projesiyle Çanakkale Zaferi’nin yüzüncü yılında uçaklarına Gelibolu, Seddülbahir, Conkbayırı, Seyit Onbaşı, Arıburnu, Nusret ve Kilitbahir isimlerini verdi.
Türk tarihine verdiği önemi hayata geçirdiği özel tarih projeleriyle her fırsatta vurgulayan AnadoluJet, Çanakkale Zaferi’nin yüzüncü yılında anlamlı bir projeye daha imza atıyor.
AnadoluJet, şimdiye kadar yaklaşık 10 bin kişiye erişen AnadoluJet’le Çanakkale Sohbetleri ve AnadoluJet’le Tarihe Yolculuk projelerinin devamı niteliğindeki AnadoluJet, Uçaklarıyla Tarihi Yâd Ediyor projesini hayata geçiriyor. Proje kapsamında uçaklarına ulusal tarihimize damga vurmuş kişi ve yerlerin isimlerini veren AnadoluJet, ilk olarak Çanakkale Zaferi’ndeki kilit isim ve yer adlarını uçaklarında yaşatıyor.
Çanakkale Zaferi’nin yüzüncü yılında; Gelibolu, Seddülbahir, Conkbayırı, Seyit Onbaşı, Arıburnu, Nusret ve Kilitbahir isimlerini alan AnadoluJet’in yedi uçağı, Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa çıkışlı uçuşlarına başladı. AnadoluJet ayrıca, uçak kapılarına uyguladığı kapı stickerlarında verdiği “Minnettarız” mesajı ile Çanakkale kahramanlarına olan saygısını bir kez daha vurguladı.
AnadoluJet, filosundaki uçaklara ulusal tarihimizin önemli figürlerinin isimlerini vererek onları gelecek nesillere tanıtmaya önümüzdeki günlerde de devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolujet’ten Çanakkale Kahramanlarına Saygı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN