Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Hayri İnönü: “Menfur Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz”

Giriş Tarihi: 20.3.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Zabıta Müdürü Atilla Dilekçi’ye yönelik silahlı saldırıyı kınadı.
Başkan Hayri İnönü, Şişli Belediye binası önünde belediye çalışanları ve zabıtalarla birlikte basın mensuplarının karşısına geçti. Yaptığı açıklamada Zabıta Müdürü Atilla Dilekçi’nin uğradığı silahlı saldırıya dikkat çeken Başkan İnönü, “Dün akşam saatlerinde Şişli Belediyesi Zabıta Müdürümüz Atilla Dilekçi, Ümraniye’deki evinin önünde silahlı saldırıya uğramıştır. Ayağına ve eline isabet eden iki kurşun nedeniyle mesai arkadaşımızın bacağında ve elinde kırıklar bulunmaktadır. Tıbbı müdahale hemen yapılmış, sağlık durumu gözlem altındadır. Ayrıca durum adli makamlara intikal etmiş, soruşturma sürmektedir” dedi.
Saldırının kamu çalışanlarını yıldırmaya yönelik olduğunu vurgulayan İnönü, “Saldırı bir kamu çalışanını yıldırmak ya da etkisiz hale getirmek ve eyleme geçmek, insani değerlere ve birlikte yaşama kültürüne sığmayan ilkel bir dürtüdür. Hiç arzu edilmese de varlıklarını şiddet güdüleriyle ortaya koymak isteyenler ne yazık ki aramızda yaşıyor. İnsani değerlere ve bu değerlerden doğan yasalara duyduğumuz güven ve inançla şiddet kültürünü hep birlikte ortadan kaldırmak için çalışacağımıza emin ola bilirsiniz” diye konuştu.
Başkan İnönü, yapılan saldırıyı kınayarak, “Arayıp endişelerini dile getiren ve ziyaret ederek üzüntülerini paylaşan tüm dostlarımıza teşekkür ederken tüm belediye çalışanları olarak arkadaşımıza ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz” açıklamasında bulundu.
Belediyede örgütlü bulunan Tüm Belediye Çalışanları Sendikası(TÜMBEL- SEN) 2. Nolu Şube Başkanı Nazmi Öztürk de saldırıyı kınayarak, “Dün akşam saat 21.00 sıralarında evinin önünde silahlı saldırıya uğrayan zabıta müdürümüz aynı zamanda sendikamızın yönetim kurulu yedek üyesi olan arkadaşımız Atilla Dilekçi’ye yapılan bu alçaklığın karşısında duracağımızı buradan kamuoyuna duyuruyoruz” dedi.
Yapılan açıklamanın ardından belediye çalışanları ve zabıta memurları saldırı sonucu yaralanan Atilla Dilekçi’nin tedavi gördüğü özel hastaneye yürüdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Hayri İnönü: “Menfur Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN