4’üncü Siyer Yarışması Genel Sınavı Yapıldı

Giriş Tarihi: 23.3.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 13:50
Başakşehir Belediyesi Bilgievleri 4. Siyer Yarışması genel sınavı 6 bin öğrencinin katılımı ile yapıldı.
Başakşehir Belediyesi’nin 7 Bilgievine kayıtlı ilçe okul öğrencileri arasında yapılan Bilgievleri arası 4. Siyer Yarışması’nın ilk ayağı olan genel sınavda 6 bin öğrenci ter döktü. Sınav, 3. 4. sınıflar birinci, 5.6.7.8. sınıflar ikinci olmak üzere iki kategoride yapıldı. 4. Siyer Yarışması genel sınavı Başakşehir M. Emin Saraç İmam Hatip Lisesi, Tepe İlköğretim Okulu, Akşemsettin İlköğretim Okulu, Hacı Ali Osman Gül ve Kayaşaşehir Mevlana İlköğretim Okullarında eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.
2 saat süren çoktan seçmeli sınavda öğrencilere 100 soru soruldu. Sınav sonuçları ise bir hafta içerisinde açıklanacak. Sınavda dereceye giren her bir bilgi evinden üç öğrenci siyer finalinde yarışmaya hak kazanacak. 16 Mayıs 2015 Cumartesi günü yapılacak olan yarışmada 7 Bilgievinin finalistleri ter dökecek.
SINAV HAZIRLIKLARI AYLAR ÖNCESİNDEN BAŞLADI
Katılımcıların Hz. Muhammed’in (s.a.v) hayatını öğrenmelerini sağlamak, bir yandan da öğrendiklerini pekiştirmek için yapılan Siyer Yarışması Genel Sınavı’na öğrenciler aylar öncesinden hazırlanmaya başladı. Bilgievleri Siyer Kulübü ile Hz. Muhammed’in (s.a.v) hayatı hakkındaki birçok bilgiye ulaşabilen öğrencilere zümre öğretmenleri tarafından özel olarak hazırlanan ücretsiz kitapçıklar dağıtıldı. Öğretmenler, belirli periyotlarla öğrencilere değerlendirmeler yaptı, örnek sorular çözüldü.
ÖĞRENCİLER VE VELİLERDE YARIŞMAYA TAM NOT
Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu 5. Cahide Zeynep Albayrak yarışmadan duyduğu memnuniyeti ve heyecanı belirterek, “Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu 5. Sınıftayım. Bu sene Siyer yarışmasına ilk defa katıldım. Bilgievlerinin Siyer Kulübü’ne devam ediyorum. Bize verilen kitaplardan hazırlandım. Bu yarışmaya hazırlanırken Peygamber Efendimiz’in hayatını öğrendim" dedi.
Cahit Zarifoğlu’nda 3. sınıf öğrencisi Hamza Gündaşı ise, " Bilgievlerinde siyer, keman, bilgisayar ve resim kurslarına devam ediyorum. Hocalarımız bize çok yardımcı oldu. Peygamber Efendimiz’in hayatını öğrendim. Onun hayatını kendi hayatıma uygulamaya çalışıyorum" diye konuştu.
Öğrencilerden Beyza Aslan Güngör, "Cahit Zarifoğlu’nda 3. Sınıfta okuyorum. Bilgievlerinin kütüphanesini kullanıyorum. Siyer Kulübü’ne devam ediyorum. Peygamber Efendimiz’in örnek hayatını öğrendik. Ailemde bana yardım etti. Sınava çok iyi hazırlandım" şeklinde konuştu.
Öğrencilerde Esma Çzdemir ise “Siyer yarışmasına hazırlanırken, Peygamber Efendimiz’in hayatını ayrıntılı olarak öğrendim. Sınava hazırlanırken ailem de çok yardımcı oldu, onlara sorular sordum, cevapladılar. Sınavda başarılı olacağıma inanıyorum" ifadelerini kullandı.
Öte yandan çocukları yarışmaya katılan velilerden İdris Keleş ve Bayram Ali Yazıcı ise çocuklarının yarışma sayesinde Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in güzel ahlakını öğrendiklerini belirterek, yarışmadan dolayı Başakşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiklerini söylediler.
Beş ilçe okulunda eş zamanlı olarak yapılan sınava 3.4.5.6.7.8. sınıf öğrencileri katıldı. Yarışmanın finali 16 Mayıs 2015 Cumartesi günü yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4’üncü Siyer Yarışması Genel Sınavı Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN