İhlas Koleji 2014 YGS Ve LYS Türkiye Birincisi

Giriş Tarihi: 25.3.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 12:32
İhlas Koleji, ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, 2014 yılında YGS’de 5 puan türünde ve LYS’de de 3 puan türünde Türkiye birinciliğini elde etti.
İhlas Eğitim Kurumları çatısı altında eğitim veren Özel İhlas Lisesi öğrencileri 2014 yılı üniversite sınavlarından YGS puan türlerinden YGS-1, YGS-3, YGS-4, YGS-5, YGS-6’da Türkiye birincisi olurlarken, YGS-2’de de Türkiye ikincisi oldular. Ayrıca LYS sınavlarında TM 1-2-3 puan türlerinde Türkiye birinciliğine ulaştılar. Son yıllarda üniversite yerleştirme ve TEOG ve benzeri sınavlarda çok yüksek dereceler yakalayan İhlas Koleji’nin bu başarısını değerlendiren İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hami Koç, hemen hemen her yıl elde edilen başarıların kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Bu son büyük başarı ile kendileri için çok değerli bir zirve yakaladıklarını vurgulayan Koç, aynı başarıları bundan sonraki yıllarda da gerçekleştirmek için tüm eğitimci kadrolarıyla çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.
Bütün okullarda her zaman bireysel başarı yerine okul başarısını hedeflediklerini ve desteklediklerini belirten Koç, “Bireysel başarıdan ziyade okullarımızda tüm öğrencilerimizin başarıya ulaşmasını istiyoruz. Bu amaçla kadrolarımız önemli çalışmalar yapıyor. Öğrencilerimiz için düzenlediğimiz destekleyici programlarla onları başarıya ulaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.
Elde edilen başarıda emeği geçen öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür eden Koç, yaklaşık 3 ay sonra gerçekleşecek LYS öncesinde tüm öğrencilere de başarılar diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhlas Koleji 2014 YGS Ve LYS Türkiye Birincisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN