Mehmet Ayvalıtaş’ın Ailesinden Mahkeme Heyetine Tepki

Giriş Tarihi: 25.3.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 15:59
Ümraniye’de Gezi eylemlerine destek için yapılan yürüyüş sırasında bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş’ın ölümüne ilişkin dava ileri bir tarihe ertelenirken, Ayvalıtaş’ın ailesi ve avukatlar mahkeme heyetine tepki gösterdi.
Mehmet Ayvalıtaş’ın ölümüne ilişkin dava, gerginlikle başladı. Adliye koridorlarında yaşanan arbedenin ardından gerçekleştirilen duruşma, mahkeme heyeti tarafından 24 Haziran tarihine ertelendi.
Duruşmanın ardından adliye önünde açıklama yapan avukat Sevgi Evren ve Mehmet Ayvalıtaş’ın kardeşi Muharrem Ayvalıtaş, polise ve mahkeme heyetine tepki gösterdi.
Ayvalıtaş’ın avukatı Sevgi Evren, mahkeme hakiminin tüm taleplerini reddettiğini belirterek, "Duruşma salonuna sadece tanık, sanık ve şikayetçileri alacağını söyledi. Kendisine duruşmaların aleniyeti gereğince herkesin izleyebileceğini beyan etmemize rağmen maalesef gerilimi kaynağı kendisi oldu. Daha duruşma salonuna gelmeden polisler koridoru kesmişti. 7 celsedir duruşmaya giren avukatlara kimlik sordular. Kimlik gösterdik. Ailesi geldi. Orada kimlik sorarak içeri girilmesini engellediler. Orada anında müdahale ile karşılaştık. Çevik Kuvvet, ailesini kalkanlar ile darp etti. Şiddet uyguladı. Koridorlara giremedik. Bir sürü arkadaşımıza yüklenildi. Avukatlar darp edildi. Duruşma aleniyeti sağlanmak zorundadır" ifadelerini kullandı.
Mehmet Ayvalıtaş’ın kardeşi Muharrem Ayvalıtaş ise, "Kardeşim öleli 2 sene, annem öleli bir buçuk sene oluyor ve biz hala aynı yerdeyiz. Bize hala mahkeme salonlarında şiddet uyguluyorlar. Bugün ben, babam, kardeşim darp edildi. Mahkeme dışında saldırıya uğradık. Bu adamlar çıkan kargaşada tanıkları bile dışarı çıkardılar. Tanıklar yok yazıldı. Duruşma her seferinde saçma sapan uygulamalarla son buluyor. Tek istedikleri davalarımızın unutulması, kardeşlerimizin unutulması" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Ayvalıtaş’ın Ailesinden Mahkeme Heyetine Tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN