Türkiye'nin en iyi haber sitesi

4. Ulusal Okul Öncesi Eğitim Sempozyumu

Giriş Tarihi: 26.3.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
4. Ulusal Okul Öncesi Eğitim Sempozyumu
Özel Öğretim Kurumları Birliği Derneği’nin (ÖZKUR-BİR) düzenlediği ve İhlas Koleji’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 4. Ulusal Okul Öncesi Eğitim Sempozyumu ve Fuarı, 28 Mart Cumartesi günü İhlas Koleji Beylikdüzü Kampüsü Konferans Salonu’nda yapılacak.
“Altınçağda Çocuk Olmak” ana başlığıyla düzenlenecek olan sempozyum, çocuğun hayatı boyunca kullanacağı zihinsel becerilerin şekillendiği 0-6 yaş grubundaki gelişimini ele alacak.
Okul öncesini kapsayan bu dönemde, eğitimin oldukça önemli olduğuna vurgu yapmayı amaçlayan sempozyum kapsamında, alanında uzman pek çok akademisyen ve doktor, Altınçağda olan çocukların psikolojik, nörolojik ve bedensel gelişimine ilişkin önemli konuları gündeme taşıyacaklar. Sempozyumla birlikte düzenlenecek fuar kapsamında da okul öncesi eğitimde kullanılabilecek araç gereçler tanıtılacak.
Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Altınçağ Konferansı’nın açılış konuşmasını Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ve İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız gerçekleştirecek.
Sosyal sorumluluk çalışması olarak gerçekleştirilen sempozyum, ülkemiz genelindeki okul öncesi öğretmenlerin gelişimine destek vermeyi, eğitim süreçlerine farklı zenginlikler katacak öneriler sunmayı ve okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekmeyi amaçlıyor.
KOÇ: “HEDEFİMİZ ALTINÇAĞIN ÖNEMİNİ VURGULAMAK”
Sempozyum öncesinde görüşlerini paylaşan Özel Öğretim Kurumları Birliği (ÖZKUR-BİR) Yönetim Kurulu Başkanı Hami Koç, çocuk gelişimi açısından oldukça önemli bir konuda gerçekleştirilen sempozyumun bu yıl dördüncü kez düzenlenecek olmasından dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını söyledi.
“Türkiye’de son 10 yıl içinde okul öncesi eğitime olan yatırımları gerçekten takdire değer buluyorum. Çocuk gelişimindeki dönemleri değerlendirdiğimizde, en önemli aşama bana göre okul öncesi eğitimdir. Ailelerimizin de bu konuda bilinçlenmesiyle, bu dönemdeki eğitim kalitesinin artırılması artık bir ülke meselesi haline geldi” diyen Hami Koç, şunları ifade etti: “Alanında kayda değer çalışmaları ile dikkat çeken isimlerin çok kıymetli bilgiler aktaracağı sempozyum sonrasında eğitimciler önemli kazanımlar elde edecekler ve sertifikalarını alacaklar."
Sempozyum kapsamında konuşma yapacak başlıca doktor ve akademisyenler şu konularda bilgiler verecekler:
Prof. Dr. Adnan Yüksel / Biruni Üniversitesi Kurucu Rektörü
“Çocuklarda Nörolojik Gelişim”
Prof. Dr. Hasan Bacanlı / Biruni Üniversitesi Eğitim Bilimleri Dekanı “Günümüzde Anne Baba ve Çocuk. Güç Kimde ?”
Psikolog Yusuf Menki / Aile Terapisti Bakırköy RAM
“Okul Öncesi Çocuklarının Öğrenme, Davranış ve Uyum Sorunlarının Değerlendirilmesi”
Davranış Bilimleri Uzmanı Yeşim Varol Şen / Süper Dadı TV Programı Yapımcısı
“Okul Öncesi Dönemde Çocuk Disiplini”
Yard. Doç Dr. Özgül Polat / Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi “Anaokuluna Başlamak: Okula İlk Adım”
Etkinlik Yeri: İhlas Koleji Marmara Evleri Kampüsü? Büyük Konferans Salonu, Marmara Mah. Yakuplu Beylikdüzü, İstanbul
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4. Ulusal Okul Öncesi Eğitim Sempozyumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN