Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngilizler 5 Çayında Türk Poşeti Kullanıyor

Giriş Tarihi: 31.3.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 09:55
Almanya’dan Çin’e kadar olan bölgenin ihtiyaç duyduğu sallama çay kağıdı Turanlar Group bünyesinde faaliyet gösteren Peli Paper tarafından üretiliyor. Dünyanın en önemli 3 çay poşeti üreticisinden biri olan Peli Paper, çay konusunda kendine has bir kültürü olan İngiltere dahil, dünyadaki bir çok noktaya ihraç yapıyor.
Orman ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Turanlar Group, nitelikli kağıt olarak tanımlanan çay poşeti ve filtre kahve kağıdını İngiltere başta olmak üzere dünyanın çeşitli noktalarına ihraç ediyor. ‘Bir ürün ithal ediliyorsa onu üretmeliyiz’ düşüncesinden yola çıkarak sallama çay kağıdı üretimine başladıklarını belirten Turanlar Group Yönetim Kurulu Üyesi Meltem Turan, “Yapılmayanı yapmak ve üretilmeyeni üretmek istedik. Türkiye’de bu ürünü üreten yok. Çünkü grubumuz Peli adı altında bütün ürünlerinde dünya markalarıyla rekabet halinde” dedi. Dünyada sallama çay poşeti kağıdı üreticilerinin bir elin parmaklarını geçmediğini belirten Meltem Turan, “Almanya’da Çin’e kadar olan bölgede sallama çay kağıdını biz üretiyoruz. Zaten dünyada da üreticiler bir elin parmaklarını geçmiyor. Çok basit geliyor ve kolay üretildiği zannediliyor fakat çok nitelikli bir ürün. Pazara girdiğimizin ertesi günü dünya pazarındaydık. Kendimizi tanıtmamıza bile gerek kalmadı çünkü çok zor bir ürün olduğu için üretildiği duyulduğu an taleple karşılaştık” diye konuştu.
DÜNYANIN HER YERİNE İHRAÇ EDİLİYOR
“Şu an dünyada ürünümüzün kullanılmadığı bir ülke yok” diyen Meltem Turan şöyle konuştu: “Dünyanın çok büyük çay firmaları bizim kağıdımızı tedarik ediyor ve ürünlerinde bu kağıdı kullanıyorlar. Çayın çok tüketildiği İngiltere’deki tüm çay firmalarında bizim kağıdımıza rastlanıyor. Eminim İngiltere kraliçesi de bir gün muhakkak dünya markalarından çayları içtiğinde bizim kağıdımızı kullanmıştır. Poşet çay içen bir insana bunun denk gelmemesi sürpriz olur.”
Sallama çay poşeti kağıdını üretirken en son teknolojiyi kullandıklarını ve hijyen kurallarına dikkat ettiklerini söyleyen Meltem Turan, “Dünya standartlarında bir ürün ürettiğinizde üretimi de dünya standartlarında yapmalısınız. Dünya geneline hitap ettiğimiz için kullandığımız ve riayet ettiğimiz pek çok kural var. Her şey bir yana hepimiz insanız. Bu çay poşetinden benim ailem de içecek. Bu nedenle kullandığımız ürünün son derece kaliteli olması insani bir mecburiyet. Evde ailenize en iyi yemeği hazırlamaya çalıştığınız gibi biz de bu ürünümüzü en doğru şekilde üretmeye çalışıyoruz. Bu nedenle kağıdımız son derece doğal ve sağlıklı” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngilizler 5 Çayında Türk Poşeti Kullanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN