Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okulların Temizliği Eyüp Belediyesinden

Giriş Tarihi: 31.3.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 11:57
Eyüp Belediyesi, 128 temizlik personeli ve iki araçla birlikte ilçede bulunan 64 okulun temizliğini yapıyor.
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, çocuklara ve gençlere ayrı bir önem veriyor. Hemen hemen her konuşmasında insana yatırımın önemine değinen Başkan Aydın, gençlerin ve çocukların eğitim yuvalarında da, belediye hizmetlerinden yararlanması için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Okullar için özel olarak görevlendirilen 128 temizlik personeli ilçede eğitim gören çocuklara hizmet veriyor.
Eyüp Belediyesi bu hizmetler kapsamında Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce ilçede bulunan 67 okulun 64’ünde 128 temizlik personeli görevlendirdi. Biri minibüs iki araç da sadece okulların temizliği için tahsis edildi. Bu araçla birlikte 10 personel her ay okulları dolaşarak ayrıntılı temizlik gerçekleştiriyor. Ayrıca, her okula aylık olarak temizlik malzemesi desteği veriliyor.
Türkiye’nin hiçbir il ya da ilçesinde böyle bir hizmetin olmadığını belirten Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Okullara temizlik personeli ile hizmet götürüyoruz. Bir süredir devam eden ve oldukça takdir gören bir hizmetimiz. Personel sayısını artırarak 128’e çıkarttık. Çocuklarımız, gençlerimiz bizim geleceğimiz. Bu nedenle onlara önem veriyoruz. Eğitime de belediye olarak her konuda destek olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okulların Temizliği Eyüp Belediyesinden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN