Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erol Bülbül, Eksrim Federabyonu Başkanlığına Aday

Giriş Tarihi: 1.4.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 13:36
Hayri Erol Bülbül, Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanlığı’na aday oldu.
Türk eskrimine 2000 - 2007 seneleri arasında Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı olarak hizmet etmiş olan Hayri Erol Bülbül, önümüzdeki seçimlerin eskrim için bir şans olarak değerlendirdi. Hayri Erol Bülbül tüm yönetimlerin doğru ve yanlış icraatlara imza atmış olduğunu ifade ederken en büyük arzusunun geçmişten gelen bilgi ve birikimi ile yapılmış hatalardan ders çıkarıp eskrim sporunun sorunlarını çözüme kavuşturmak ve başarılarla dolu günlere taşımak olduğunu sözlerine ekledi.
Eski defterleri karıştırmak için değil, gelecek için yeni ve temiz bir sayfa açmak için Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanlığı görevine talip olduğunu altını çizerek ifade eden Hayri Erol Bülbül, eskrim camiasının sporcuları, antrenörleri, hakemleri, idarecileri, kulüpleri ve sporcu velileri ile her gün büyüyen bir aile olduğunu ve bu ailenin her şeyin en iyisini hak ettiğini belirtti.
Hayri Erol Bülbül yayınladığı bildiride, göreve gelmesi herkesi kucaklayarak şeffaf, adil, eşitlikçi ve profesyonel bir yönetim sergileyeceğine söz verdi.
Olağanüstü Genel Kurul delegelerine de seslenen Hayri Erol Bülbül bildiride şu satırlara yer verdi:
“Türk eskrimine en iyi geleceği sunacak Başkan’ı seçmek için 10 Nisan’da bir araya geleceğiz. Son yıllarda ötekileştirilip bölünerek yönetilmiş olan camiamızın tekrar bir araya gelebilmesi ve eskrimimizin mevcut sorunlarının giderilmesi adına çok önemli bir seçimde oylarımızı kullanacağız. Bu seçimde, elinizi vicdanınıza koyarak, sadece ve sadece eskrimimizin menfaatleri için oy kullanmanızı rica ediyorum.
Eskrimi bilen ve yönetim tecrübesi olan biri olarak eskrim sporuna en iyi şekilde hizmet edeceğime, vaat ettiklerimin arkasında durup takipçisi olacağıma söz veriyorum. Sadece ve sadece eskrimimizin menfaatlerini göz önünde bulundurarak adaylığıma destek vermenizi bekliyorum”.
Bildiriyle kamuoyunun bilgisine sunulan manifestoda gerek kurumsallık gerekse teknik konularda iyileştirme bekleyen pek çok konuya yer verildi. Göreve gelmesi halinde ilk olarak bu konularda verdiği sözleri yerine getireceğini ifade eden Hayri Erol Bülbül, bununla birlikte eskrimcilerimizin uluslar arası alandaki performanslarını en üst düzeye çıkaracak planlamaları kapsayan bir master plan hazırlanacağını da belirtti. Tüm bu faaliyetler yerine getirilirken geniş katılımlı ve demokratik çalışma ortamı sağlanarak eskrim camiasının sesine kulak verileceğine de dikkat çekildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erol Bülbül, Eksrim Federabyonu Başkanlığına Aday
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN