Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adliyesi Karıştı

Giriş Tarihi: 2.4.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Adliyesi’ne aranmadan girmek isteyen bir grup kadın avukatla polis arasında arbede yaşandı. Olaylar sırasında bir kadın avukat yere düşerek baygınlık geçirdi. Bazı avukatların yere düştükleri görüldü.
İstanbul adliyesinde avukatların aranmak istenmesiyle başlayan olaylar gitgide büyüdü. Akşam saatlerinde adliyeye aranmadan girmek isteyen bir grup kadın avukat eylem yapmak istedi. Çevik kuvvet polisi, kadın avukatları dışarı çıkmaları ve slogan atmamaları yönünde uyardı. Ancak kadın avukatlar eylemlerini sürdürdü. Bunu üzerine çevik kuvvet polisi, kalkanlarla eylemci avukatları adliye dışına çıkarmak istedi.
Bu sırada bir Refika Korkmaz isimli bir kadın avukat yere düşerek başını vurdu. Baygınlık geçiren avukat için adliyeye ambulans çağrıldı. Kadın avukat ambulansa bindirilerek hastaneye götürüldü.
Bu sırada dışarı çıkartılan avukatlar, polisle tartışmaya devam etti. Adliyeye tekrar girmek isteyen avukatlarla polis arasında tekme ve yumruklaşma yaşandı. İstanbul adliyesinde gerginlik sürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul Adliyesi Karıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN