Kanser Tedavisindeki Yenilikler Tartışılacak

Giriş Tarihi: 2.4.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Kanser Haftası nedeniyle 4 Nisan 2015 tarihinde 09.00 ile 17.00 saatleri arasında Florence Nightingale Hastanesi’nde, onkolojide gündemde olan yenilikler ile ilgili bilimsel bir toplantı ve jinekolojik kanserlerle ilgili bilimsel sunular ve halk söyleşisi gerçekleşecek.
Memorial Sloan Kettering Kanser Merkezinden iki konuşmacının katılacağı toplantılarda öncelikle kansere neden olan genetik değişiklikler ele alınacak ve bu genetik değişikliklerin hedefli tedaviye olan etkileri tartışılacak. Bu toplantıda araştırma aşamasında olan ve kanser tanısında gelecekte çığır açma niteliğinde olan genetik değişkenliğin tümör yapısında yol açtığı değişim nasıl görüntülendiği Memorial Sloan Kettering Kanser Merkezi doktorlarından Evis Sala tarafından ilk defa Türkiye’de sunulacak. Tümördeki genetik değişkenlik görüntülenebildiği takdirde tedavi sırasında oluşan değişimler önceden bilinecek ve bilinçli tedavi değişiklikleri yapılabilecek.
Rahim ve yumurtalık kanserlerinde yeni tedavi yöntemlerinin tartışılacağı ikinci bölümde bilimsel programın dışında saat 15.30-17.00 saatleri arasında tüm halkımıza açık olarak dileyen dinleyicinin soru sorabileceği toplantıda Memorial Sloan Kettering Kanser Merkezinden Prof. Dr. Evis Sala ve Prof. Dr. Davis Ilson Prof. Dr. Yeşim Eralp ve Prof. Dr. Cem balcı ile birlikte halkın kadın kanserleri ile ilgili sorularını yanıtlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanser Tedavisindeki Yenilikler Tartışılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN