Büyükşehir Belediyesi’nden Yollarda Gece Mesaisi

Giriş Tarihi: 3.4.2015 17:03 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri, sorumluluk alanındaki yolları trafiği aksatmamak için “taşımalı sistemle” gece asfaltlıyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), bahar döneminin gelmesi ile birlikte yollarda bakım ve asfalt çalışmalarını başlattı. Ekiplerin yollarda tespit ettiği bozulmaları düzeltmek amacı ile asfalt onarımı kısmi kaplama (yama) ve tam kaplama yapacak. Vatandaşlara çalışmalardan sonra daha rahat ve konforlu bir sürüş sağlanacak.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri ana arterler başta olmak üzere Avrupa ve Anadolu yakasında asfalt yenileme çalışmaları trafiği aksatmayacak şekilde gece yarısından sonra yapılacak. Gece çalışmalarında ışıklı güvenlik ve yönlendirme levhaları ile vatandaşların güvenliği sağlanacak. Ekipler çalışma tamamlandıktan sonra araçlarını çalışma bölgesinden uzaklaştıracak. Her iki yakada toplam 399 ana ulaşım yolunun asfaltının yenilenmesi planlanıyor. Trafikte ulaşımın aksamaması için çalışmalar saat 23.00 ile 05.00 arasında yapılacak.
Çalışmalarda sezon boyunca 2 bin 300 personel, 18 kazıyıcı, 24 robot, 22 yama, 16 silindir, 45 finişer (asfat serme makinesi) görev yapacak. İstanbul’un ana caddelerinde yenileme, yeni yapım ve onarım için 2 milyon ton asfalt dökülecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Yollarda Gece Mesaisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN