THY Taipei’ye Sefer Başlattı

Giriş Tarihi: 3.4.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
THY Taipei’ye Sefer Başlattı
Türk Hava Yolları (THY), Tayvan’ın başkenti Taipei’ye sefer başlattı. İlk uçuşta yer alan yolcular, Taipei Taoyuan Havalimanı’nda yöresel danslarla karşılandı.
THY yeni bir uçuş noktasına daha sefer başlattı. THY’nin 109 ülkedeki 265’inci uçuş noktası, Tayvan’ın başkenti Taipei oldu. THY’nin Taipei’ye yaptığı ilk uçuşa ise THY Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur katıldı. THY, ilk uçuş onuruna Taipei Taoyuan Havalimanı’nda tören düzenledi. Kurdele kesimi yapılarak hattın sembolik açılışı yapılırken, yöresel danslar da törene renk kattı.
Törenin ardından yapılan basın açıklamasında Ahmet Olmuştur, Uzakdoğu’da büyümeye devam edeceklerini söyledi. Olmuştur, “Taipei 265’inci uçuş noktamız. 223’üncü uluslararası uçuş noktamız. Taipei dünyanın 13’üncü büyük ihracatçısı. Türkiye ile arasında ciddi bir ticaret hacmi var. Buraya günde bir seferle başladık ama ilave uçuş hakkımız var günde bir sefer daha. En yakın zamanda rakamlara bakıp arttırmayı düşünüyoruz. Taipei hattımızı biz Manila’dan sonra açtık. Taipei bizim Asya’da uçtuğumuz 33’üncü uçuş noktamız. THY bugün dünyada 265 noktaya uçuyor ve dünyada en fazla uçuş noktasına sahip dördüncü havayoluyuz. Uçtuğumuz ülke bakımından dünyada en fazla ülkeye biz uçuyoruz. Bu itibarla Taipei’yi Avrupa’da 102 noktaya, Afrika’da 43 noktaya, Ortadoğu’da 43 noktaya, Rusya’da 10 noktaya bağlayacağız. Bizim uzun yıllardır beklediğimiz bir pazar. Zaten gelen uçağımız yüzde 90 doluluk oranında geldi. Giden uçağımız özellikle Paskalya tatilinden dolayı o da dolu gitti. Uçakta hiç yer yoktu. 270 koltuklu Airbus A340’ımızla gelmiştik uçak tamamen dolu gitti. Önümüzdeki 5-6 ay boyunca da söyle olacak” dedi.
“Taipei’den çok memnunuz” diyen Olmuştur, “Uzakdoğu’da büyümeye devam ediyoruz. Yakın zamanda Kuala Lumpur’da 7 uçuyoruz haftada 10’a çıkmayı düşünüyoruz. Bu ivmeyle Uzakdoğu’da büyüyeceğiz” ifadesini kullandı.
Olmuştur, ABD’nin San Francisco şehrine de hat açılacağının müjdesini verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY Taipei’ye Sefer Başlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN