Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yönetmen Yıldız: “Gençlik İçinde Büyük Bir Cevher Barındırıyor”

Giriş Tarihi: 4.4.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Üniversitelerde gerçekleştirdiği kariyer sohbetlerinde 125 bin gence ulaşan yapımcı ve yönetmen Hasan Yıldız, “Gençlik içinde büyük bir cevher barındırıyor, ancak bunu ortaya çıkaracak özgüven eksik” dedi.
TRT Haber’de Şehir ve Üniversite, TRT Okul’da ise Kripteks programı ile üniversite gençliği ile bir araya gelen Hasan Yıldız, son bir yıldır üniversitelerde devam ettiği kariyer sohbetlerini değerlendirdi. Üniversite gençliğine iki programda edindiği farklı tecrübe ve izlenimleri ile aynı zamanda kendi iş yaşamında edindiği bilgi ve birikimleri paylaşan Hasan Yıldız’a göre üniversiteliler içlerindeki cevherin çıkarılıp işlenmesi gereken engin bir deniz.
Paylaşılmayan ve kitleselleşmeyen bilgi işlevsizdir ana fikri ile ortaya çıkan ‘Hasan Yıldız ile Kariyer Sohbetleri’, 2014 yılında 125 bin öğrenciye ulaştı. Acun Erzurumlu televizyon yapımcısı Hasan Yıldız, farklı projelerin ardından kariyer sohbetlerinin bir sosyal sorumluluk projesi olarak ortaya çıktığını belirterek, kariyer sohbetlerini bir vatandaşlık görevi olarak niteliyor. Hasan Yıldız yaptığı işi; bilgi ve teorinin bütünleştirilmesi, özgüven, tecrübe ve pratik düşünce eksikliğini derleyip tamamlama çabası olarak değerlendiriyor.
Hasan Yıldız bu amaçla son bir yıldır hayat tecrübelerini üniversite gençliğinin yön arayışında kılavuz olması için il il gezerek paylaşıyor.
“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİ GENÇLERDİR”
Hasan Yıldız, sayıları günden güne artan üniversitelerde gençlerin iyi bir eğitim aldığını vurgulayıp “İyi bir eğitime karşın ben, önlerine hedefler koyacak, onlara aynı aşamalardan geçmiş somut örnek kişiyim. Kendi hayatımdan kesitler anlatarak kişisel gelişimin gerçek bir başarı öyküsü üzerinden örneklemeler yapıyorum. ‘Gideceği yönü bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez’ mantığı ile onlara yön göstermekten çok, seçtikleri rota için yelkenlerini hangi yöne çevirmeleri gerektiğini anlatıyorum” dedi.
2014 yılında 125 bin Üniversite öğrencisine ulaşan Hasan Yıldız, 2 milyon öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yönetmen Yıldız: “Gençlik İçinde Büyük Bir Cevher Barındırıyor”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN