Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazi Osman Paşa İsmi Verilen İlçe Tarafından Kabri Başında Anıldı

Giriş Tarihi: 5.4.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Gaziosmanpaşa Belediyesi, vefatının 115’inci yıl dönümünde ilçeye ismi verilen Gazi Osman Paşa’yı kabri başında dualarla andı.
Osmanlı ordusunda Plevne Muharebeleri’ndeki üstün savunmasının ardından Sultan II. Abdulhamit tarafından “Gazi” unvanına layık görülen Gazi Osman Paşa, Fatih Camii avlusunda bulunan kabri başında anıldı. Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği anma törenine, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Yaşar Karadeniz, Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yıldız, Reşadiye Belediye Başkanı Cemil Kılıç, İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, İlçe Müftüsü İsa Gürler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Bakırcı ve ilçede eğitim gören öğrenciler katıldı. Gazi Osman Paşa’nın kabri başında okunan dualarla başlayan anma töreni, Habip İspirli hocanın Kuran-i Kerim tilavetiyle devam etti.
Gazi Osman Paşa’yı kabri başında vefatının 115’inci yıl dönümününde anmanın Gaziosmanpaşa Belediyesi için çok önemli olduğunun altını çizen Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yıldız, “Burayı sözün bittiği yer olarak ifade ediyorum. Plevne muhaberesindeki başarılı savunması hala takdire şayandır. İlçemize isminin verilmesi bizim için büyük bir onurdur. Biz de bu onura yakışır bir biçimde her yıl kabri başında ve çeşitli etkinlikler ile anma programı düzenliyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından törene gelenlere çıkışta helva ikramında bulunuldu. Gazi Osman Paşa’nın vefatının 115’inci yıl dönümü münasebetiyle Gaziosmanpaşa Belediyesi, 6 Nisan Pazartesi günü saat 12.00’de Gaziosmanpaşa Meydanı’da Yavuz Bahadıroğlu’nun Plevne Müdafaası isimli konferans ve Ahmet Yenilmez’in katılımıyla tiyatro gösterisi düzenleyecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazi Osman Paşa İsmi Verilen İlçe Tarafından Kabri Başında Anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN