Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Profesyonel Koçlar Yetişecek

Giriş Tarihi: 6.4.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:17
Kurulduğu tarihten bugüne 800’den fazla üst düzey yönetici, insan kaynakları profesyoneli, eğitmen, psikolog ve diğer meslek sahibini mezun eden Adler Central Europe, Haziran ayında ’da gerçekleşecek olan ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Sertifika Programını başlatıyor.
Her modülde farklı 2 Adler Fakülte Lideri ile gerçekleşen Adler Profesyonel Sertifikalı Koçluk Programları her sektörden ve seviyeden katılımcılara uygun olup, Uluslararası Profesyonel Koç olmak için sahip olmanız gereken tüm yetkinlikleri sunuyor. Katılımcılar 3 modülün ardından istedikleri alanda profesyonel koçluk yapabiliyorlar.
10 - 14 Haziran 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek programa lider sorumluluğu taşıyan üst düzey yöneticiler, yükselmek isteyen yöneticiler ve çalışanlar, insan kaynakları uzmanları ve şirket eğitmenleri, psikolojik danışmanlık ve sağlık hizmeti sunanlar, öğretmenler ve insan geliştirme görevi olan herkes katılabilecek.
Program dahilinde, Koçluğun alanı ve konusu hakkında kilit ayrımlar, Koçluğun kavramsal temelleri, Adler’in koçluk modeli ve uygulamaları, Koçluğun temel yetkinlikleri, Koçluk için başlangıç seviyesi araç ve teknikler katılımcılara aktarılacak.
22 - 26 Temmuz 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek olan “İş Ortamında Koçluk” programına ise Profesyonel Koçluğun Temelleri programını başarı ile bitiren herkes ve Adler Profesyonel Koçluk Sertifika programını bitirerek koçluk yetkinliklerini daha ileri taşımak isteyenler katılabilecekler. Program kapsamında; iş ortamında ve organizasyonlar çerçevesinde koçluk bilgisini ve yetkinlikleri etkin bir şekilde kullanabilme, özel araçlar, teknikler ve iş ortamındaki koçluk süreçleri, yeteneklerin daha fazla geliştirilmesi ve genel koçluk bilgisinin ilerletilmesi yer alacak.
Adler’in “Usta Koçluğa Doğru İlerleme” programı ise 19 - 23 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek ve Profesyonel Koçluk Sertifika programına katılımı kabul edilen ve bu programa devam eden öğrenciler katılabilecek. Bu program kapsamında ise; beş başlık altında koçluk yetkinliğini derinleştirmek, ustalığı hedefleyen birer öğrenci olarak koç ve danışan, liderin bakışından koçluk, farklı koçluk durumlarının bileşimi, yaratıcılık ve hayal gücünün kullanımı anlatılıyor olacak.
Sonbahar döneminde İzmir’de başlayacak eğitimler, tüm kurumsal ve bireysel koçluk programlarıyla ilgili bilgiye www.adlercentraleurope.com adresinden ulaşabilir.
ADLER CENTRAL EUROPE HAKKINDA
2008 yılından beri hizmet vermeye başlayan Adler Central Europe, ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Sertifika Programı ile bugüne dek 800’den fazla üst düzey yönetici, insan kaynakları profesyoneli, eğitmen, psikolog ve diğer meslek sahibini mezun etmiştir.
Organizasyonlar için Entegre Kurumsal Koçluk Çözümleri sunan Adler Central Europe’un temel kurumsal hizmetleri; Sertifikalı Profesyonel Koçluk Programları, Pozitif Değişim: Koç Gibi Lider©, Living Systems Approach©: Takım ve Grup Koçluğu, Medical Coaching, Profesyonel Yönetici Koçluğu, İç Koçluk Sistemleri, Mentorluk, Kurumsal Mentorluk Hizmetleri başlıkları altında toplanmıştır.
ICF sertifikasyonuna ve geniş profesyonel koçluk ve yöneticilik deneyimine sahip liderleri ve eğitmenleri ile Adler küresel bir know-how’ı yerel deneyimlerle birleştirerek koçluk kültürünün organizasyonun her seviyesinde içselleştirilmesini sağlamakta, böylece kurum içi ve kurumlar arası iletişimi geliştirerek şirketin rekabet üstünlüğünü güçlendirmektedir
Adler Central Europe İstanbul’un yanı sıra İzmir’de de Türkçe ve İngilizce olarak hizmet sunmaktadır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Profesyonel Koçlar Yetişecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN