Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sultanbeyli’de Kadınlara Özel Kitap Okuma Yarışması

Giriş Tarihi: 7.4.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 10:18
Kadınlara kitap okuma kazandırılması amacıyla anlamlı bir projeyi hayata geçiren Sultanbeyli Belediyesi, kadınları okudukları kitaptan sınava tabi tutacak ve dereceye girenleri umre ziyareti ve altın ile ödüllendirecek.
Sultanbeyli Belediyesi, çoğunluğu ev hanımlarından oluşan kadınlara kitap okumayı teşvik etmek amacıyla ‘Kadın Yazarlar Ev Hanımlarıyla Kadın Okurlarla Buluşuyor’ isimli projeye imza attı. Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte kadınlara Gazeteci-Yazar Sibel Eraslan’ın ‘Hz. Hacer Zemzem’in Annesi’ isimli kitabı dağıtıldı. Etkinliğe İlçe Kaymakamı İbrahim Özefe, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç ve çok sayıda kadın davetli katıldı.
AMAÇ, KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK
İlçedeki kadınlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçladıklarının altını çizen Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Kadın yazarlarımızı kadın okurlarla buluşturuyoruz. Kitap okuma alışkanlığını geliştirmek ve topluma yaymak için özellikle hanımefendilerle bu projeyi gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu projeye katılan hanımefendiler evlerinde başka eşleri olmak üzere çocuklarına, akrabalarına ve yakınlarına kitap okuma alışkanlığını kazandırırlar düşüncesiyle böyle bir projeyi gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.
YARIŞMA 13 MAYIS’TA GERÇEKLEŞTİRİLECEK
Yarışmanın detayları hakkında da bilgi veren Hüseyin Keskin, “Yarışmaya katılacak 500 kadın imza karşılığında kitaplarını aldılar. Biz Gazeteci-Yazar Sibel Eraslan’ın ‘Hz. Hacer Zemzem’in Annesi’ isimli kitabını yarışmacı kadınlara vermiş olduk. Hanımefendiler de bir ay boyunca hazırlanacaklar. 13 Mayıs’ta Sibel Eraslan’ın da olduğu programda jüri üyelerimizin karşısında bu yarışmada onları gözlemleyeceğiz. Ödüllerimiz var ama bundan ziyade amacımız yarışmaya katılan kadınlar ve onların etkisiyle çevrelerindekilerin okuma alışkanlığını geliştirmek” dedi.
YARIŞMANIN BİRİNCİSİ UMREYE GÖNDERİLECEK
İmza karşılığında Gazeteci-Yazar Sibel Eraslan’ın ‘Hz. Hacer Zemzem’in Annesi’ isimli kitabını alan kadınlar 13 Mayıs’a kadar kitabı okuyacak ve ardından bir yarışmaya tabi tutulacak. Kendilerine yöneltilen sorularla cevaplandıracak kadınlar, dereceye girebilmek için çaba gösterecek. Sonuçlara birinciliğe hak kazanan yarışmacı umreye gönderilerek ödüllendirilecek. Ayrıca yarışmada ilk üç, ilk 10 ve ilk 20’ye giren kadınlar altın ile ödüllendirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sultanbeyli’de Kadınlara Özel Kitap Okuma Yarışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN