Göktürk Yürüyüş Parkuruna Kavuşuyor

Giriş Tarihi: 8.4.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 16:00
Eyüp Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan ’Sağlıklı Yaşam Yürüyüş Parkuru’ için çalışmalara Nisan ayında başlanacak.
Göktürk sakinlerinin Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’dan talepleri arasında yer alan yürüyüş parkuru proje çalışmalarında sona gelindi. Eyüp Belediyesi’nin gerçekleştireceği proje, pek çok il ve ilçeye de örnek olacak. Göktürk’teki fidanlık bölgesinde yapımına başlanacak olan ’Sağlıklı Yaşam Yürüyüş Parkuru’, 3 kilometre uzunlukta olacak. Toplam 20 bin metrekarelik alana yapılacak olan yürüyüş parkurunda, yaklaşık 10 bin metrekarelik alanda peyzaj çalışması gerçekleştirilecek.
Gölet, çocuk parkı, otopark, yürüyüş ve bisiklet parkuru, seyir terasları, köpek parkı, dinlenme alanları ve kafeteryanın yanı sıra, refleksoloji alanı, bir bitki tüneli ve çeşitli çiçeklerden oluşan alanların bulunacağı tesiste ayrıca, ahşap bir köprü, çeşme, güvenlik noktaları ve tuvaletler de olacak.
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Nisan ayında yapımına başlanacak alanla ilgili, “Burada biz bu alandaki çalışmalarımızı Göktürklülerin desteği ile yapacağız. Onların katkılarıyla, onlarla birlikte, onlar için böyle bir tesisi gerçekleştireceğiz. Katkıda bulunan site yönetimi ya da şahıslar adına, bu alana birlikte fidan dikeceğiz. Birlikte yaptığımız bu yürüyüş ve spor parkurumuzda yine birlikte sağlıklı bir yaşam için buluşacağız” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göktürk Yürüyüş Parkuruna Kavuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN