Ankaralı Öğrenciler Meslekleri İkbu’lu Akademisyenlerden Tanıyacak

Giriş Tarihi: 13.4.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 11:51
Meslek tanıtım seminerleri ile Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrencilere ulaşmayı ve bilgilendirmeyi hedefleyen Kemerburgaz Üniversitesi, Ankara’da öğrencilerle buluşuyor.
İKBU Ankara meslek seminerleri, Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülkızılca Yürür, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Derya Güleç Güler ve tanıtım uzmanları eşliğinde gerçekleştirilecek.
İKBU akademisyenleri 2013 yılında başlayan meslek seminerlerinde, bir yandan fakülte ve meslek tanıtımlarıyla öğrencileri bilgilendirirken; diğer yandan kendi kariyer öyküleriyle sıcak ve samimi bir iletişim ortamı oluşturuyor. Katılımcı öğrenci ve öğretmenler, seminerlerin en uygun seçimleri yaparak gerçekçi kararlar alabilmeleri konusunda oldukça verimli geçtiğini ve motivasyonlarının yükseldiğini vurguluyor.
Seminerlerde ayrıca zorlu sınav sürecinde cevabı aranan pek çok soru için hazırlanan bilgilendirici dokümanlar da adaylar tarafından ilgiyle karşılanıyor.
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Üçtuğ, geçtiğimiz yıldan bu yana 280 lise ve 10 bin öğrenciye ulaşıldığını belirterek aday öğrencilere şu mesajı verdi: “İnsanın tüm hayatına yön veren meslek seçimlerini yaparken kendi becerilerinizi, ilgi alanlarınızı iyi tanımanız gerekir. Bu çerçevede bizler meslek eğitimi veren kişiler olarak siz lise öğrencilerine, mesleğin inceliklerini ve eğitiminin gerektirdiği özellikleri aktarmak istiyoruz. Seminerlerimiz, hem öğrencilerimizi genel, bilimsel ve sosyal konularda bilgilendirerek hem de meslek tanıtımına yönelik olarak devam ediyor.”
ANKARA’DA HANGİ OKULLAR ZIYARET EDİLECEK?
Alanında uzman akademisyenlerin öğrencilerle buluşacağı seminerler, 14 Nisan Salı günü Ufuk Arslan Anadolu Lisesi , Toplu Konut İdaresi Anadolu Lisesi, Güzelkent Anadolu Lisesi, İbni Sina Anadolu Lisesi, 15 Nisan Çarşamba günü 75.Yıl Anadolu Lisesi, Ümitköy Anadolu Lisesi, Anıttepe Anadolu Lisesi, Bahçelievler Anadolu Lisesi, 16 Nisan Perşembe günü Yahya kemal Beyatlı Anadolu Lisesi, Mustafa Kemal Anadolu Lisesi, Harun Çakmak Mesleki Teknik Lisesi, Ahi Evran Teknik Lisesi’nde öğrencilerin sorularına cevap bulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankaralı Öğrenciler Meslekleri İkbu’lu Akademisyenlerden Tanıyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN