Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hisarcıklıoğlu: “Hz. Peygamber, Ahlaklı Ve Erdemli Bir Yaşam İçin En Güzel Rehberdir”

Giriş Tarihi: 15.4.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 14:31
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, kutlu doğum haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, Hz. Muhammed’in (S.A.V.) ahlaklı ve erdemli bir hayat sürmek isteyenler için en güzel rehber olduğunu ifade etti.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, bu yılki Kutlu Doğum Haftası temasının ’Hz. Peygamber (S.A.V.) ve Birlikte Yaşama Ahlakı’ olarak seçildiğini hatırlatırken, “Rahmetin ve bereketin birlik ve beraberlikte olduğunu bizlere müjdeleyen Sevgili Peygamberimizin (S.A.V.), yaşama ve insan ilişkilerine dair mesajlarını iyi anlayabilirsek, hepimizin yaşamının çok daha güzel olacağı açıktır” dedi.
Hz. Peygamberimizin (S.A.V.) doğum gününü kutlamak vesilesiyle her yıl etkinliklerle ve onun mesajını daha derinlemesine anlama gayreti içerisinde Kutlu Doğum Haftası’nı idrak etmekte olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, “Bizim medeniyetimiz, samimiyet medeniyetidir. İslam dini ahlaktan ayrı ele alınamaz. Ahlakı da en fazla birlikte yaşama ritüelleri içerisinde pratiğe dökebiliriz. Sevgili Peygamberimizin ümmeti de, ömrü boyunca kendisini daima, daha iyi bir insan olabilmeye zorlamalı ve bu hedefi kendisine düstur edinmelidir” ifadelerini kullandı.
Hisarcıklıoğlu mesajını şu ifadelerle tamamladı:
“Kutlu Doğum Haftası, Hz. Muhammed’in (S.A.V.) insanlığa getirdiği mesajları ne kadar anlayabildiğimizi ve kendi hayatımıza uygulayabildiğimizi sorgulamak açısından önemli bir fırsattır. İnsanlığın güneşi, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) dünyaya gelişinin sevincini paylaştığımız bu güzel haftanın, bütün İslam âlemine kutlu olmasını diliyorum”.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hisarcıklıoğlu: “Hz. Peygamber, Ahlaklı Ve Erdemli Bir Yaşam İçin En Güzel Rehberdir”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN