Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Naturel 2015 Bahar Festivali 17 Nisan’da Başlıyor

Giriş Tarihi: 15.4.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 13:51
Doğal ve sağlıklı yaşamın kapılarını aralayan ‘Naturel 2015 Bahar Festivali’ 17 Nisan’da Gayrettepe Sürmeli Otel’de başlıyor.
Beden-zihin-ruh dengesi içerisinde doğal ve sağlıklı bir yaşamın kapılarının aralandığı, beyin ve zihnin işleyişiyle bilinçli yaşam temalarının ele alındığı "Naturel Beden Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali" ile "Beyinden Bilince Yolculuk Konferansları" ’da başlıyor. Gayrettepe Sürmeli Otel’de Festiva Organizasyon’un ev sahipliğinde 17-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek festival, bu yıl da birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak.
Üç gün sürecek festivalde; ekolojik dönüşümden pozitif yaşama, sanal dünya bağımlılığından hipnoza ve beynin sırlarına dek çok sayıda seminer ve konferans gerçekleştirilecek. Müzik ve dans performansları ile ünlü isimlerin kitap ve imza günlerinin yer alacağı festivalde birbirinden ilginç konularda workshoplar da yapılacak. Bunların yanı sıra festivalde, doğal yaşamın gündelik hayata yansımaları olan çeşitli hizmet ve ürünlerin tanıtıldığı stantlar da bulunacak.
17 Nisan Cuma günü Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Selim Özkök’ün "Yaşam Boyu Şiddet ve Holistik Tıbbi Yaklaşım" başlıklı konuşması ile başlayacak olan festivalde aynı gün Prof. Dr. Nezih Hekim "Kadın ve Erkek Beyni Birbirinden Farklıdır", Psikoterapist Hakan Mengüç "Pozitif Yaşam ve Stres" konularında seminer verecek.
18 Nisan Cumartesi günü ise Gazeteci-yazar Ertuğrul Akbay "Doğal ve Katkısız Bitkilerle Genç Kalmamın Sırrı", Dr. Ender Saraç "Çocuklar İçin Sağlıklı, Lezzetli ve Şişmanlatmayan Beslenme", Müzikolog Doç. Dr. Züleyha Abdullayeva "Müzikle Nefes", Prof. Dr. Kemal Nuri Özerkan "Bilinç Halleri ve Hipnoz", 19 Nisan Pazar günü ise Araştırmacı-yazar Barış Muslu "Beynine Format At", Doç. Dr. Şafak Nakajima "Doğal Ruhsal Sağlık ve Pozitif Psikoloji" başlıklarında konuşma yapacak.
Dans eğitmeni, balet ve koreograf Sinan Temizalp de 19 Nisan Pazar günü "Meditatif Dans: Akışa Aşkla İzin Ver" başlıklı bir workshop gerçekleştirecek. Katılımcılar burada duruş analizini yaptırarak, esneklik ve koordinasyon kazanmanın metotlarını tanıyacak, yanlış duruşa bağlı çeşitli sağlık sorunlarından kurtulma tekniklerini öğrenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Naturel 2015 Bahar Festivali 17 Nisan’da Başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN