Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik Ellerden Geri Dönüşüme 2 Tonluk Katkı

Giriş Tarihi: 28.4.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 28.4.2015 15:22
Beylikdüzü Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında Beylikdüzü’nde eğitim gören ilkokul öğrencileri 2 tonluk cam atık toplayarak geri dönüşüm projesine önemli bir destek sundu.
Beylikdüzü Belediyesi‘nin gelecek nesillere yaşanılabilir bir çevre bırakmak ve geri dönüşüme duyarlılık oluşturmak amacıyla başlattığı ‘Camlar Geri dönüşüme’ Projesi kapsamında ilçede eğitim gören minik öğrenciler, 2 tonluk cam atık malzeme biriktirdi. Cumhuriyet Mahallesi Etkinlik Alanı’nda düzenlenen programda biriktirdikleri malzemeleri geri dönüşüm kutusuna elleriyle bırakan öğrenciler doğaya sundukları katkının sevincini yaşadı. Minik atık avcıları etkinlik alanında kurulan temsil geri dönüşüm fabrikasından çıkarılan dönüşebilir şişelerde gazoz ikramı da yapıldı.
"GERİ DÖNÜŞÜME BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ"
Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ersin Temel Belediye olarak geri dönüşüme katkı sunan projelere büyük önem verdiklerini belirterek, "Geri dönüşümle ilgili her yıl okullarda eğitim veriyoruz. Biliyorsunuz eğitim çok küçük yaşlarda başlıyor. Biz bu eğitimlerimizi ana sınıfından başlayıp son sınıfa kadar devam ettiriyoruz. Önemini arttırmak için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Buda onlardan bir tanesi. Biz ilçe olarak geri dönüşümde iyi bir noktadayız. Ama bu yeterli mi tabi ki değil. Bunu da geliştirmek için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Kitaplar bastırıp, broşürler dağıtıyoruz. Bilgilendirme toplantıları yapıyoruz. Böyle etkinliklerimiz oluyor. 5 Haziran’da halkımızı daha da bilinçlendirmek adına bir etkinliğimiz olacak" şeklinde konuştu.
"GERİ DÖNÜŞÜM OLMAZSA DÜNYANIN ÖMRÜ AZALIR"
Projeye topladığı cam atıklarla katkı sunan Mertcan Topaloğlu, "Projemizle katı atıkları geri dönüşüme kazandırarak dünyamızı koruyoruz. Projemizle çevre kirliliğini azaltmaya çalışacağız. Geri dönüşüm olmazsa dünyanın çok az bir ömrünün olacağını düşünüyorum ve böyle düşünmeye de devam edeceğim. Projemize çok emek verdik bununda karşılığını almak isteriz" dedi.
"2 TONLUK DESTEK SAĞLADIK"
Daha yaşanılabilir bir çevre için geri dönüşümün gerekli olduğunu belirten Solin Ceylan isimli öğrenci ise, "Atık avcıları projemizle cam şişeleri topluyoruz. Sonrasında onları geri dönüşüme vererek geri dönüşüme katkı sağlayacağız. Projemiz kapsamında hafta sonları Beylikdüzü’ndeki binaları teker teker gezerek atıkları topluyoruz. Şuana kadar 2 ton atık topladık. Geri dönüşüm dünyamızın geleceği için çok önemli" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Ellerden Geri Dönüşüme 2 Tonluk Katkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN