Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rotary’den Nepal’e Yardım

Giriş Tarihi: 6.5.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 14:48
Dünyanın dört bir yanındaki Rotary kulüplerinin üyeleri depremin yıktığı Nepal’e yardım için seferber oldu
Uluslararası Rotary Başkanı Gary C.K. Huang, Rotary’in dünyanın dört bir yanındaki 1.2 milyon üyesine 25 Nisan’da meydana gelen depremde harap olan Nepal’e mümkün olan her şekilde destek olma çağrısında bulundu.
Huang, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Dünyanın dört bir yanındaki Rotary üyeleri, 25 Nisan’da Nepal’de yaşanan depremin yol açtığı yıkımdan duydukları derin üzüntüyü ifade etmektedir. Rotary olarak bir yandan kaybedilen binlerce hayatın yasını tutarken, ShelterBox ile ortaklığımız aracılığıyla, depremzedelere acil yardımda bulunan uluslararası kuruluşlar arasına katılıyor ve ülkede uzun vadede ıslah ve yeniden inşa çalışmaları için uzmanlığımızı seferber ediyoruz" diye konuştu.
Rotary’nin proje ortağı olan afet müdahale kuruluşu ShelterBox’a yapılacak yaklaşık bin ABD Doları tutarında bir yardım, deprem felaketi sebebiyle her şeyini kaybeden bir ailenin acil barınma ihtiyacı ve hayatta kalmalarını sağlayacak diğer malzemelerin ulaştırılmasını sağlayacak.
Rotary’nin dünyanın dört bir yanındaki 34 bin kulübü, yerel düzeydeki mali destek, gıda ve malzeme desteği kampanyalarına ve belli başlı diğer yardım kuruluşlarına da destek olacak. ABD, Malezya, Singapur, Hindistan, Bangladeş ve diğer yerlerdeki Rotary kulüpleri ise kuru gıda, çadır, yorgan, ilkyardım çantaları ve temiz içme suyu gibi acil ihtiyaçların teminini koordine edecek.
Depremin yaralarının sarılmasına Rotary katkısı
Uluslararası Rotary, önümüzdeki dönemde Nepal’de orta ve uzun vadede yapılacak ıslah ve yeniden inşa çabalarına da katkıda bulunacağını açıkladı.
Nepal’deki Rotary üyeleri, kaynakların toplulukların gerçek ihtiyaçlarını karşılayacak proje ve programlar için kullanılmasına destek sağlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rotary’den Nepal’e Yardım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN