Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti’li Aday Hacıbektaşoğlu, Anneler Günü Etkinliğine Katıldı

Giriş Tarihi: 8.5.2015 19:08 Güncelleme Tarihi: 8.5.2015 23:01
AK Parti’li Aday Hacıbektaşoğlu, Anneler Günü Etkinliğine Katıldı
AK Parti Milletvekili Adayı Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu, Türkiye’de bir dönem anneler gibi kızların da zor günler geçirdiğini belirterek, “Kızlarımız inanç hürriyeti ile eğitim alma özgürlüğü arasında tercih yapmak zorunda kaldılar. Bir insana belki de yapabileceğiniz en büyük zulüm budur” dedi.
AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu, Beykoz’da Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen Anneler Günü etkinliğine katıldı. Burada annelerle bir araya gelen Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu, sahnede seslendirilen şarkılara alkışla eşlik etti. Burada bir konuşma yapan Kandemir Hacıbektaşoğlu, kadınların geçmiş dönemlerde büyük sıkıntılar yaşadığını belirterek, “İsimlerimiz farklı olsa da, doğduğumuz memleketler farklı olsa da, farklı bölgelerde farklı köklerden gelmiş olsak da sizlerle hemen hemen aynı acıları yaşadık. Ne yazık ki doğduğumuz zaman memleketler, her ne kadar da Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırları içerisinde olsa da, her ne kadar da hepimiz bu ülkenin vatandaşı olsak da hepimiz ne yazık ki çizilen bir makul vatandaş tanımına girmediğimiz için pek çok sıkıntılar yaşadık” dedi.
Annelerin yanı sıra kızların da bir dönem sorunlarla karşı karşıya bırakıldığını ifade eden Kandemir Hacıbektaşoğlu, “O makul vatandaş tanımı ne yazık ki bizim değerlerimizi öteleyen, inancımızı öteleyen bir vatandaş tanımıydı. Kimimiz inancımızdan, kimimiz etnik yapımızdan dolayı ötelendik. Kimimiz okuduğumuz okullar nedeniyle ötelendik. Ve ne yazık ki en çok kızlarımız, inanç hürriyeti ile eğitim alma özgürlüğü arasında tercih yapma zorunda kaldılar. Bir insana belki de yapabileceğiniz en büyük zulüm budur. Bir insan ya inancını yaşayacaksın, ya eğitim alma hakkını tercih edeceksin. Bunu yaşamak bu bir travmadır. Ne yazık ki ülkemizde bunlar yaşandı” şeklinde konuştu.
Bu ülkeye hizmet edenlerin de cezalandırıldığını dile getiren Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu, başta Adnan Menderes olmak üzere, Turgut Özal gibi liderlerin ve şimdi de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aynı senaryolarla karşı karşıya kaldığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti’li Aday Hacıbektaşoğlu, Anneler Günü Etkinliğine Katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN