Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cinayet Protestosunda Arbede Çıktı

Giriş Tarihi: 9.5.2015 22:28 Güncelleme Tarihi: 10.5.2015 06:25
Cinayet Protestosunda Arbede Çıktı
Kadıköy’de laf atma meselesi yüzünden çıkan bıçaklı kavgada yaşamını yitiren Bahadır Grammeşin’in öldürülmesi, kalabalık bir grup tarafından protesto edildi. Olayın gerçekleştiği yerde yapılan protesto sırasında yolun kapatıldığını ileri süren bir vatandaş ile göstericiler arasında gerginlik yaşandı.
Kadıköy’de asker arkadaşlarını uğurlamak için düzenlenen geceden çıkan 6 kişilik grup içindeki bir kadına iddialara göre sözlü tacizde bulunuldu. Bu olaya tepki gösteren 31 yaşındaki Bahadır Grammeşin ile arkadaşları diğer grup ile tartışmaya başladı. Bu sırada kavga eden grup yine iddialara göre Kaldekon Meydanı’nda bulunan bir barda görev yapan bodyguardlardan yardım istedi. Ellerinde bıçak, satır ve palalarla gelen bodyguardlar Bahadır Grammeşin ile arkadaşlarına saldırdı. Saldırıda Birleşik Haziran Hareketi ve ÖDP üyesi 31 yaşındaki Bahadır Grammeşin yaşamını yitirirken, 4 kişi de çeşitli yerlerinden yaralandı.
OLAYIN TANIĞI YAŞANANLARI ANLATTI
Cinayete tanık olan Deniz İhsan Taşdelen, “Biz 6 arkadaş Kilise Meydanı’nda otururken, önce 2 kişi kız arkadaşımıza laf attı. Sonra biz de olaya müdahil olduk. Biz kalkıp olay yerinden ayrılmak üzereyken, 10-15 kişi daha meydana geldi. Ellerinde sopalar vardı. Sonra grubun bir kısmı işyerlerine girerek ellerinde döner bıçağı, satır ve bıçaklarla çıktılar. Üzerimize saldırdılar. Saldırı sırasında 3 arkadaşımızı bıçakladılar. İkinci bıçaklanan Bahadır ağabeydi. Kasığından darbe aldı. Bahadır ağabey sokağın başında yerde yatıyordu. Baktığımızda nabzı gitmişti. Bir süre ambulans bekledik. Kaldırıldığı Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Böbreğinden yaralanan Halil Bağrıyanık ile akciğerinden yaralanan Çağrı Konca da Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Grup saldırdığı sırada ‘Burası bizim mahallemiz’ gibi laflar ediyorlardı. Üzerime deli gibi saldırdılar. Çoğunun elinde bıçak ve kesici alet vardı. Yerde yatan Bahadır ağabeyle ilgilenirken eli satırlı bir saldırgan yanımıza geldi. O halde bile satırı sallamaya devam ediyordu” dedi.
Olayın ardından Kalkedon Meydanı’nda konuyla ilgili basın açıklaması yapıldı. Burada grup adına yapılan açıklamada, “Yolda yürürken yanındaki kadın arkadaşlarının taciz edilmesine karşı çıkan arkadaşlarımız Bahadır Grammeşin acımasızca öldürüldü. Bahadır’dan önce öldürülen Nuh Köklü gibi Grammeşin’i vuranlar da toplumu sevgisizleştiren, ahlakını çürüten, kindar çeteler yetiştiren zihniyetin dünyasından geliyor. Kadınları öldüren, taciz eden, karşı çıkanlara ellerinde satırlarla, bıçaklarla saldıran bu çeteler onları yaratan düzenin hukukunca da korunuyor. Bugünün çürümüş düzeninin her yerinden böyle pislik akıyor” ifadelerine yer verildi.
VATANDAŞ İLE GÖSTERİCİLER ARASINDA ARBEDE ÇIKTI
Bu sırada meydanı dolduran kalabalığın arasından geçmekte zorlanan bir kişinin ’yol açın’ demesiyle grup üyelerinden bazıları saldırıya geçti. Bazı grup üyelerinin yardımıyla bir mağazaya sığınan kişi, yine sağduyulu göstericiler sayesinde mağazada bekletildikten sonra olay yerine gelen polisle birlikte bölgeden uzaklaştırıldı.
Öte yandan, Bahadır Grammeşin yarın memleketi Edirne’de toprağa verilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cinayet Protestosunda Arbede Çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN