Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lazer Epilasyonda Yer Seçimine Dikkat

Giriş Tarihi: 18.5.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 10:40
Operatör Dr. Hasan Subaşı, lazer epilasyonun günümüzdegenç, yaşlı, kadın ya da erkek farkı gözetmeksizin tercih edilen önemli bir uygulama olduğunu söyledi.
Mart ayından itibaren kendisine leke sorunlarıyla başvuran hastaların, ucuz diye çeşitli yerlerde yaptırdıkları epilasyon sonrası, yoğun bir şekilde leke sorunu ile karşılaştıklarını ifade eden Operatör Dr. Hasan Subaşı, “Özellikle Mart ayından itibaren leke sorunu ile gelen hastaların sayısında ciddi artış oldu. Genellikle bıyık veya yanak bölgesinde yoğunlaşan bu lekelerin, yanlış yerlerde yapılan lazer uygulamasından kaynaklandığını gözlemledim. Vatandaşlarımız fiyatı daha düşük diye ne yazık ki, mesleki yeterliliği bulunmayan bazı işletmeleri tercih edebiliyor. Ancak söz konusu olan insan sağlığı. Bu tür uygulamalar mutlaka bir uzman doktor kontrolünde yapılmalı” dedi.
KONUNUN UZMANI DOKTOR CİLDİNİZİ ANALİZ ETMELİ
Operatör Dr. Subaşı, lazer epilasyon uygulaması için öncelikle kişinin hormonal bir hastalığının olup olmadığı, tiroid , bağ dokusu veya dermatolojik bir hastalık geçirip geçirmediğinin araştırılması gerektiğini kaydetti. Kişinin kullandığı ilaçların tedaviye uygunluğunun ancak bir doktor tarafından değerlendirilebileceğini vurgulayan Dr. Subaşı sözlerini şöyle sürdürdü:
“Cildin yapısının yanı sıra kullanılan ilaçlar hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan kişilerce kontrolsüz yapılan işlem, ciltte yanık ve daha
sonrasında kalıcı lekeye sebebiyet verebilir. Aynı şekilde cilt ve kıl yapısını iyi test edip , lazerleri ve parametrelerini doğru ayarlamak
gerekir. Fototip , kıl rengi , kıl kalınlığı, büyüme fazı , yoğunluğu ve derinliği ancak bir uzman doktor tarafından doğru olarak değerlendirilebilir.”
KOMBİNE CİHAZLARLA PÜRÜZSÜZ VE SAĞLIKLI CİLDE KAVUŞABİLİRSİNİZ
Operatör Dr. Hasan Subaşı, doğru cihazlar kullanılırsa, verimliliğin ve hasta memnuniyetinin maksimum düzeyde olacağını belirterek, günümüzde Medikal Estetik alanında geliştirilmiş cihazlarla yapılan işlemlere güvenilebileceğini söyledi.Dr. Subaşı sözlerini şöyle tamamladı:
“Benim de kullandığım aynı anda iki lazerin kombine edilmesiyle gerçekleştirilen lazer epilasyon uygulamalarında, bölgedeki değişik formdaki kıl yapısına göre, cihazın parametreleri ayarlanarak, hem açık tende , hem koyu tende, hem derin, hem yüzeysel kıllarda aynı anda epilasyon yapabiliyoruz. Kombine lazerlerde ağrısız, güvenli ve verimli sonuç alabiliyoruz. Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt için mutlaka doktor kontrolünde ve doğru cihazlarla yapılan tedavileri tercih edin.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lazer Epilasyonda Yer Seçimine Dikkat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN