Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükçekmece Ailesi Yeni Evine Kavuşuyor

Giriş Tarihi: 23.5.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 01:56
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece ailesinin huzur ve güven içinde zaman geçirebileceği "ikinci evim" diyebileceği çok kapsamlı bir sosyal tesis yapılacağını açıkladı.
Büyükçekmece, Kordonboyu’ndaki "Eğlence Merkezi" olarak bilinen bölge Büyükçekmece halkının evi haline getiriliyor.
Büyükçekmece Belediyesi’nin yatırım programında yer alan ve 9 Eylül 2014 tarihinde oybirliğiyle Encümen’den geçen “Büyükçekmece Belediyesi Sosyal Tesisi projesi için çalışmalar başlatıldı. Büyükçekmece ilçesinin sosyal tesis ihtiyacını karşılaması beklenen proje pek çok özelliğiyle fark yaratırken, Büyükçekmece ailesine de sosyal, kültürel ve sanatsal alanlarda hizmet verecek. Tesis aynı zamanda da, Büyükçekmece ailesinin çok ekonomik ve bir o kadar da keyifli zaman geçirebileceği bir mekan olarak tasarlandı.
“BÜYÜKÇEKMECE AİLESİNİN HİZMETİNE SUNUYORUZ”
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece sahilinde "Eğlence Merkezi" olarak bilinen bölgeye çok kapsamlı bir sosyal tesis yapılacağını belirterek, "Bu projeyi çok önemsiyorum. Çalışmalarımızı da başlattık. Mülkiyeti belediyemize ait olan Kordonboyu Eğlence ve Alışveriş Merkezi’nin Büyükçekmece ailesinin hizmetine açıyoruz. Yerel yönetim anlayışının gereği olan sosyal sorumluluğa dayalı hizmet üretme anlayışı çerçevesinde, Büyükçekmece ailesinin "ikinci evim" diyebileceği, Büyükçekmece Belediyesi Sosyal Tesislerini en kısa sürede ilçemize kazandıracağız. Mimarisi, örnek sosyal donatı alanlarıyla çok farklı bir proje olacak. ’un eşsiz sahillerinden bir tanesi olan Büyükçekmece Sahili, bu bölgeye kuracağımız sosyal tesisle cazibesini daha da arttıracak. Aynı anda bin kişinin yararlanabileceği tesiste restoran, kafe, okuma salonu, oyun salonu, çocuk oyun alanı, yüzme havuzu, nikah kıyılabilecek çok kapsamlı bir sosyal tesis yapacağız. Tesis aynı zamanda halkımıza kültürel ve sanatsal alanlarda da hizmet verecektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükçekmece Ailesi Yeni Evine Kavuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN