Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Milletvekili Adayları Tuzsiad’ın Açılışını Yaptı

Giriş Tarihi: 27.5.2015 19:38 Güncelleme Tarihi: 28.5.2015 07:26
AK Parti milletvekili adayları Tuzla Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (TUZSİAD) açılışına katıldı. AK Parti Milletvekili Çonkar, AK Parti’nin iş dünyasına verdiği öneme dikkat çekerken, AK Parti Milletvekili Külünk ise, bir ülkede özel teşebbüsün güçlü olması ile devletin güçlü olacağını kaydetti.
AK Parti Milletvekili ve 1. Bölge Milletvekili adayları Metin Külünk, Ahmet Berat Çonkar ve Erkan Kandemir, Tuzla Sanayici ve İşadamları Derneği’nin açılış törenine katıldı. Programa ayrıca derneğin Kurucu Başkanı Erkan Yavuz Atagün, Tuzla Belediye Başkanı Sadi Yazıcı, Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır ve çok sayıda işadamı katıldı.
Burada bir konuşma yapan AK Parti Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, “İş hayatı, iş dünyası aslında her şeyin merkezinde. Siyasetin de elbette ki başarısı iş dünyasının önünü açtığı ölçüde, istihdamı, üretimi teknolojik gelişmeyi sağladığı ölçüde gerçekleşiyor. Biz AK Parti hükümetleri olarak siyasi felsefemiz her zaman iş dünyamızda bir arada olmak üretimi ve ticareti hem yurt içinde hem yurt dışında bütün olanaklarımızla desteklemek üzerine oluşturduk. İnşallah da bu tip birlikteliklerin, derneklerin, toplulukların daha da fazla gelişmesi ile ortak aklın istişarenin ve bunların ortaya koyacağı sonuçların siyasette de yankı bulması ile ülkemizde çok daha güzel adımları hep birlikte atacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.
“ÖZEL TEŞEBBÜS GÜÇLÜ İSE DEVLET GÜÇLÜDÜR”
Açılış törenine katılan AK Parti Milletvekili Metin Külünk ise, “Bir ülkede özel teşebbüs güçlü ise devlet güçlüdür. Bir ülkede özel teşebbüs güçlü ise toplumda sosyal adalet, gelir dağılımındaki adalet tesis edilebilir. Bütün bunların gerçekleşebilmesinin yolu da güçlü Türkiye, güçlü ekonomisi ile güçlü siyasal yapısı ile güçlü Türkiye’den geçmektedir” dedi.
İş dünyasının güçlü olmasının önemine dikkat çeken Külünk, “Meselemiz bu büyük Türkiye’nin insanlık için yeniden bir ümidi ayağa kaldırma meselesidir. Meselemiz, parlamentonun koltuklarında tek başına var olma ya da bakan arkadaşlarımızın kırmızı plakalı araçlarla dolaşma meselesi değildir. Biz bir büyük iddianın adıyız. Biz bir büyük Türkiye idealinin, bir büyük Türkiye hedefinin adım adım kutlu yürüyüşünün nefesiyiz. Bu nefesin insanlığa direniş olarak üflenmesinin adıyız” şeklinde konuştu.
12 yıl önce yaşanan ekonomik krizi hatırlatan Külünk, “O günleri iyi biliyorum. O günleri yaşadım. Türkiye’yi yeniden o sürece taşıyarak istikrarsızlıktan en çok etkilenecek güç iş damlarımızın gücüdür. Üreterek özellikle, istihdam sağlayarak, yatırım sağlayarak hayat mücadelesi veren büyük mücadelelere imza atan sizlersiniz” diye konuştu.
TUZSİAD daha sonra dua edilerek açıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Milletvekili Adayları Tuzsiad’ın Açılışını Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN