Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ömer Onan: “Bize Yapılan Yanlışları Unutmayız”

Giriş Tarihi: 17.6.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 17:15
Fenerbahçe Ülker Genel Menajer Yardımcısı ve Takım Menajeri Ömer Onan, “Hakemler konusunda hayal kırıklıkları bulunuyor ama bunu uzunca konuşmaya gerek yok. Biz üstümüze düşen görevi, neleri yanlış yaptığımıza bakacağız. Bize yapılan yanlışları da unutmayız” dedi.
Fenerbahçe Ülker Genel Menajer Yardımcısı ve Takım Menajeri Ömer Onan, FB TV’ye açıklamalarda bulundu. “Sezona girerken Final Four hedefini sonuna kadar kovalayacak, ilk 8’e girmeye alışan bir takım oluşturmak istiyorduk” diyen Onan, şu ifadeleri kullandı:
“Sezon içinde her şey de böyle başladı. Sezonun ortasına doğru Ocak-Şubat-Mart döneminde herkesin formunu en yükseğe çıkarttığı sürede, takım çok formdaydı. Önce ilk 8’e kaldık, daha sonra saha avantajını da almanın avantajıyla final 4 hedefine ulaştık. Final 4 dönüşü bir düşüş bekliyorduk. Galatasaray maçı sonrasında daha çok toparlanır ve konsantre olurlar diye düşünüyorduk. Ama açıkçası beklediğimiz olmadı ve hepimizde bir hayal kırıklığı oluştu. Böyle kapasiteli bir takımın daha çok asılması gerekiyordu. Belli başlı oyuncularımızda büyük düşüşler yaşandı. Konsantrasyon eksikleri oldu. Böyle olunca da lige erken veda ettik. Büyük hayal kırıklıkları var; nasıl ki bizde de hakemler konusunda bu hayal kırıklıkları bulunuyor ama bunu uzun uzadıya konuşmaya gerek yok. Biz üstümüze düşen görevi, neleri yanlış yaptığımıza bakacağız. Bize yapılan yanlışları da unutmayız.”
“ÜLKER AİLESİNİN SENELERCE KATKILARI OLDU”
Ülker ailesinin takıma senelerce çok büyük katkıları olduğunu belirten Onan, “Başkanımızla birlikte böyle bir salon yapıldı. Taraftarımızın şu konuda rahat olması lazım, Fenerbahçe Ülker’de hedef bitmez. Zaten böyle bir şey olsaydı biz hocayla 2 yıllık sözleşme yenilemezdik. Hemen Final Four sonrasında yaptık bunu. Ülker’in de isim sponsorluğundan çıkacağını biliyorduk. Ülker’in isim sponsorluğundan çıkması Ülker’in desteğinin kesileceği anlamına da gelmez” ifadelerini kullandı.
“BJELICA’NIN YERİNE BAŞKASINA DA BAKIYORUZ”
Fenerbahçe Ülker’de bulunan oyuncular hakkında da açıklamalarda bulunan Onan, “Bjelica’nın kontratı devam ediyor. Bu seneki kontratında NBA opsiyonu var. Yani Avrupa’dan hiçbir takıma gidemez ama NBA opsiyonunu kullanırsa oradaki bonservisi bize getirdiği takdirde NBA’ya gidebilir. Bjelica’da sezon başından beri NBA ile ilgili en çok adı anılan isimdi. Bjelica bizim çok sevdiğimiz ve değerli bir oyuncu. Onunla konuştuğumuzda NBA opsiyonunu kullanmak istediğini söyledi. Biz gelecek seneye baktığımızda Bjelica yokmuş gibi düşünüyoruz, ancak kendisi bizim kontratlı oyuncumuz. Oldu ki NBA istediği kontratı çıkartamazsa Bjelica bizim oyuncumuz. Ama kendisinin yerine başkasına da bakıyoruz” dedi.
“GOUDELOCK GELECEK SENE BİZİMLE BİRLİKTE OLMAYACAK"
Goudelock’ın gelecek sezon Fenerbahçe Ülker’de olmayacağını belirten Ömer Onan, “Burada da bizim opsiyonumuz vardı. Bizler oturduk hocayı dinliyoruz. Kafasında bir oyun şablonu var. Bir transfer politikası uyguluyoruz. Ya da oynayacağı basketbola göre farklı bir yönde oynamak istediğini söyledi. Goudelock gelecek sene bizimle birlikte olmayacak. Transfer adı altında basında çok fazla isim yazılıyor. Biz resmi açıklamadığımız hiçbir şeye kimsenin çok önem vermesine gerek yok” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ömer Onan: “Bize Yapılan Yanlışları Unutmayız”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN