Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sultanbeylili 171 Öğrenci Sertifikalarına Kavuştu

Giriş Tarihi: 17.6.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 17:15
Sultanbeyli Belediyesi tarafından 2014 yılı çocuklar ve gençler mali destek programı kapsamında desteklenen “Gençler için Gençlerle” projesi kapanış programı gerçekleştirildi. Proje kapsamında sertifikalarına kavuşan 171 öğrenci, program sonunda kurs süresince öğrendiklerini sunarak müzik ziyafeti verdi.
Sultanbeyli Belediyesi, Sultanbeyli Kaymakamlığı, Maltepe Üniversitesi ve Kalkınma Ajansı tarafından 2014 yılı çocuklar ve gençler mali destek programı kapsamında desteklenen “Gençler için Gençlerle” projesi kapanış programı gerçekleştirildi. Sultanbeyli Mesleki Eğitim Merkezi’nde, Maltepe Üniversitesi’nin psikolojik destek vererek topluma kazandırılan ve çeşitli branşlarda eğitim alarak meslek sahibi olan 171 öğrenciye sertifikaları verildi. Sultanbeyli Mesleki Eğitim Merkezi’nde düzenlenen programa, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Sultanbeyli Kaymakamı İbrahim Özefe, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda ilk olarak kursiyelerin çalışmalarıyla ilgili hazırlanmış sinevizyon gösterimi sunuldu.
Ardından bir konuşma yapan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, projenin gerçekten değerli ve kıymetli olduğunu belirterek, “Bu dünyayı hanımefendiler bıraksak herhalde daha iyi olacak diye içimden geçti. Bizler sizlere bu proje vesilesiyle ulaşmaya çalıştık. O yüzden artık ailenizin, özel sektörün, üniversitesinin, belediyenin ve kaymakamlığın özellikle de kaderin size sunmuş olduğu bu fırsatı iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Artık suçlayacağınız kimse yok. Sizler çok başarılı bir şekilde bu sınavı geçtiniz. Bu sınavdan sonra kardeşlerimizi birlikte kurtarmak için sizi gönüllü olmaya davet ediyorum. Evladının geleceğini düşünen annelerimizin cesareti ve gayreti hepimizin gözlerini yaşartıyor. Gerçekten inşallah bundan sonra üzülmezler ve evlatlarıyla daha güzel günler yaşarlar. Birbirimizi tanıyınca herkes abla kardeş olacak ve dünya farklı bir anlam kazanacak” dedi.
Konuşmanın ardından müzik dalında eğitim gören bazı öğrenciler, program sonunda katılımcılara müzik ziyafeti sundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sultanbeylili 171 Öğrenci Sertifikalarına Kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN