Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vizyon Koleji İkinci Kampüsünü Bahçeşehir’de Açıyor

Giriş Tarihi: 22.6.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 14:52
Türkiye’nin ilk ve tek Microsoft/Sebit Proje Okulu olan Vizyon Koleji, Eesenyurt Kampüsü’nün ardından, ikinci kampüsünü Bahçeşehir’de açıyor.
21. yüzyıl eğitim anlayışı kapsamındaki öncü ve özgün programlarıyla hem Türkiye’de hem de yurtdışında farkındalık oluşturan Vizyon Koleji, ikinci kampüsünü Bahçeşehir’de açıyor. Bahçeşehir’in gözde okullarının bulunduğu, ‘Okullar Bölgesi’ olarak anılmaya başlayan bölgede 12 bin 500 metrekare kapalı alana sahip modern bir kampüs projesine başlayan Vizyon Koleji, Mart ayından itibaren tanıtım ofisinde, tüm sınıflarda kayıt almaya başladı.
Microsoft/Sebit Proje Okulu ayrıcalığı ile eğitim veren ve önümüzdeki yıl dünyadaki 23 Kolej’den biri olmayı hedefleyen Vizyon Koleji öğrencileri YGS 2015’te; ilk 500’de 5; ilk binde de 9; ilk 5 binde 22 derece aldı.
DÜNYAYA ÖRNEK OLAN EĞİTİM MODELİ
Vizyon Koleji 21. yüzyıl becerilerini ön plana çıkaran teknolojik eğitim konseptiyle hem öğrencilerini dünya vatandaşı haline getiriyor, hem de yaşam boyu sürdürülebilir yüksek başarı hedefleyen bir eğitim modeli uyguluyor. ABD merkezli, dünyanın en büyük eğitim ve bilgi teknolojileri organizasyonu ISTE, Vizyon Kolejinde uygulanan FLEXA eğitim modelini yerinde inceledi ve örnek alınması gereken innovatif eğitim uygulaması olarak gösteriyor.
SEBİT’İN TÜRKİYE’DEKİ İLK VE TEK PROJE OKULU
Vizyon Koleji, Türkiye’nin en büyük eğitim ve bilgi teknolojileri kurumu olan SEBİT’in Türkiye’deki ilk ve tek Proje Okulu. FLEXA eğitim modeli kapsamında kullanılan teknolojik eğitim altyapısı, eğitsel içerik ve ölçme değerlendirme araçları merkezi ODTÜ Teknokent’de bulunan SEBIT tarafından organize ediliyor ve izleniyor. ABD, Çin, Malezya ve S.Arabistan’da 21. yy. eğitim altyapılarını oluşturan SEBIT, Proje Okulu çalışmasını dünyaya örnek olacak Türk okulu projesi olarak tanımlıyor.
VİZYONER ÖĞRETMEN AKADEMİSİ
Eğitimde başarıyı yakalamış olan ülkelerde, başarının ana unsuru iyi yetişmiş öğretmenler olduğu farkındalığı ile başlatılan Vizyoner Öğretmen Akademisi projesi, eğitim bilimleri alanında uluslararası otoritelerden olan Arizona State Üniversitesi (ASU ) işbirliğiyle uluslararası bir başarı olarak değerlendiriliyor. Vizyoner Öğretmen Akademisi sürekli eğitim ve sistematik geri bildirimler ile Vizyon Koleji öğretmenlerini 21. yüzyıl becerilerine hakim, uluslararası standartlarda, üst düzey öğrenme liderleri haline getiriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vizyon Koleji İkinci Kampüsünü Bahçeşehir’de Açıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN