Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turkcell, Euroasia Telecommunications’ın Tamamını Satın Aldı

Giriş Tarihi: 27.6.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 29.6.2015 09:02
Turkcell, sermayesinin yüzde 55,04’üne sahip olduğu Hollanda’da kurulu bağlı ortaklığı Euroasia Telecommunications Holding BV’nin (Euroasia), SCM Holdings Limited’in (SCM) sahip olduğu kalan yüzde 44,96 paylarının tamamının satın alınmasına ilişkin olarak hisse satış sözleşmesi imzaladı. Euroasia, Ukrayna’da mobil telekom pazarında life:) markasıyla faaliyet gösteren LLC Astelit’in yüzde 100’üne sahip.
SCM’nin sahip olduğu toplam yüzde 44,96 payların tamamı, 100 milyon ABD doları karşılığı SCM’den satın alınacak ve satın alma bedelinin tamamı kapanış gününde ödenecek.
Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu yaptığı açıklamada, “Turkcell olarak faaliyette olduğumuz ülkelerdeki konumumuzu daha da güçlendirmek için organik ve inorganik büyüme opsiyonlarımızı değerlendireceğimizi ifade etmiştik. Bu kapsamda ilk büyük adımı Ukrayna’da atıyoruz. Ukrayna’nın, Turkcell’in uluslararası operasyonlarında bir başarı hikayesi ve deneyimlerimizi bölgeye taşırken bizim için bir pilot ülke olacağına inanıyoruz. Ukrayna’daki 3G ihalesinde en büyük yatırımı yapan life:)’ın 3G hizmetlerini 4 Haziran’da yaptığımız lansman sonrası çok kısa sürede 2,3 milyon müşterisinin kullanımına sunması bu inancın yerinde olduğunun bir göstergesidir. Bu satın alma ile bu ivmeyi daha da hızlandırmanın ve life:)’ın pazarda daha güçlü bir oyuncu olarak Turkcell Grubu’na olan katkısını artırmasının önünü açmış oluyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turkcell, Euroasia Telecommunications’ın Tamamını Satın Aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN