Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükçekmece’de Köpekler İçin Örnek Uygulama

Giriş Tarihi: 1.7.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 17:50
Büyükçekmece’de barınaktaki sahipsiz hayvanların beslenme ve barınma ihtiyaçlarını karşılamak için belli noktalara bayat ekmek ve gazete kumbaraları konuldu.
Büyükçekmece Belediyesi tarafından hayata geçirilen uygulamadan binlerce sahipsiz hayvan yararlanacak. Uygulama, duyarlı vatandaşların da desteğiyle 4 binden fazla sahipsiz hayvana hizmet veren Büyükçekmece Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne büyük katkı sağlayacak. Büyükçekmece genelindeki park, meydan ve sokaklara kumbaralar yerleştiren belediye ekipleri, sahipsiz hayvanlar için bayat ekmek ve eski gazete topluyor. Toplanan bayat ekmekler barınaktaki sahipsiz hayvanlara yiyecek olarak dönerken, eski gazeteler de yine barınaktaki hayvanların daha sıcak ve temiz bir ortamda barınmalarına olanak sağlayacak. Aynı zamanda Büyükçekmece Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Türkiye’nin ve ’un en büyük sahipsiz hayvan barınaklarından biri olarak gösteriliyor.
"BÜYÜKÇEKMECELİ DUYARLIDIR"
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Büyükçekmece Belediyesi Sokak Hayvanları, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’mizde 4 binin üzerinde hayvana bakıyoruz. Bu sayı bölgemize bırakılan sahipsiz hayvanlar nedeniyle de her geçen gün artmaktadır. Bu sahipsiz canların günlük ihtiyaçlarını karşılamak adına uygulamanın büyük faydası olacağına inanıyorum. Büyükçekmece halkı bu anlamda da çok duyarlıdır. Şimdiden desteklerinden dolayı Büyükçekmece aileme teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükçekmece’de Köpekler İçin Örnek Uygulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN