6 Bin Çocuk İftar Sofrasında Buluştu

Giriş Tarihi: 5.7.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
Küçükçekmece Belediyesi’nin çocukları oruçla tanıştırmak ve çocuklara orucu sevdirmek amacıyla başlattığı, “Çocuklar için İftar Vakti” Projesi çerçevesinde kurulan iftar sofrasına 6 bin çocuk konuk oldu.
Ramazan ayı boyunca farklı birçok etkinliğe imza atan Küçükçekmece Belediyesi, kurduğu iftar sofrasında 6 bin çocuğu ve ailesini ağırladı. Çocuklara orucu sevdirmek amacıyla Ramazan aylarında geleneksel hale getirilen "Çocuklar için İftar Vakti" projesi her yıl binlerce çocuğu aynı sofrada buluşturmaya devam ediyor. Halkalı Meydanı’nda düzenlenen iftar programına Küçükçekmece İlçe Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve çok sayıda çocuk ile aile katıldı. Dakikalar öncesinden alana gelen Başkan Karadeniz masaları tek tek ziyaret ederek miniklere şeker ikramında bulundu.
6 BİN ÇOCUK AYNI SOFRAYI PAYLAŞTI
Binlerce çocuğun oruç heyecanı yaşadığı iftar programının hazırlıkları saatler öncesinden başladı. İftar öncesi alana gelen çocuklar kendileri için hazırlanan oyun alanlarında gönüllerince eğlendi. İftarın gelmesiyle birlikte metrelerce kurulan masalarda yerlerini alan çocuklar anne ve babalarıyla birlikte dualarla oruçlarını açtı.
"ÇOCUKLARIN RAMAZAN’A DAİR GÜZEL HATIRALARI OLSUN İSTİYORUZ"
Çocukların Ramazan’a dair güzel hatıraları olmasını istediklerini belirten Başkan Temel Karadeniz, "Onlara güzel şeyler bırakalım düşüncesiyle her gün kurduğumuz iftar sofralarını bugün çocuklara özel gerçekleştirdik. Aynı zamanda iftar sonrası ve öncesi çocukların eğlenebilmeleri için Karagöz Hacivat ve renkli animasyonlarla onlara farklı bir Ramazan yaşatmak istiyoruz. Çocuklarımızla birlikte Ramazan daha güzel bugün onların cıvıltılarının rahmetinden istifade etmek istiyoruz. Biz maddi ve manevi olarak daha güzel donattığımız çocuklarla daha güzel bir dünyanın var olacağına inanıyoruz. Maddi anlamda onların daha iyi eğitim almalarına katkı sunmaya çalışıyoruz. Yaz ve kış spor okullarımızla onları daha donanımlı çocuklar olarak yetiştirmek istiyoruz ama manevi duygularının da tatmin edilmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.
MİNİKLER KENDİLERİNE ÖZEL HAZIRLANAN PROGRAMDA RAMAZAN SEVİNCİ YAŞADI
İftar programında olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Alâeddin Muhammed, "Ezan vaktinin gelmesini bekliyorum. Bugün oruç tutmadım ama normalde tutuyorum. 10 yaşındayım çok sıra olduğu için henüz oyun oynayamadım" dedi.
Leyla Bekir isimli anne ise, “Çok mutluyum burada olmaktan çok güzel her şey. Türkiye’ye teşekkür ederim. Programa eşim ve oğlumla geldim. Programı çok anlamlı buldum. Çocuklar için eğlence mekanları hazırlanmış” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
6 Bin Çocuk İftar Sofrasında Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN