Ahmet Reyiz Yılmaz: “Meclis Dışı Geçici Hükümet Kurulsun”

Giriş Tarihi: 9.7.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Muhafazakar Yükseliş Parti (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, “Meclis dışı geçici hükümet kurulsun” önerisinde bulunarak, “Bu tablodan bir hükümet beklemek iyimserlik olur” dedi.
Ahmet Reyiz Yılmaz, aklında meclis dışı geçici hükümet için çok uygun bir isim olduğunu belirterek, “Hükümet görüşmeleri esnasında uzlaşma olmazsa açıklayacağım” dedi.
“Tek çare erken seçim” diyen Yılmaz, “Kırmızı çizgiler den geri adım atılamaz. Türkiye zor bir sürece girmiştir. Daha önce miting meydanlarında söylenen sözler bugün partileri bağlamıştır. Bu nedenle bir koalisyon olsa da bu koalisyon ülke yönetebilir olamaz. Zira en yakın ihtimal MHP olmasına rağmen Bahçeli’nin söylemleri artık kendini aşmıştır. Bu saatten AK Parti himayesinde bir MHP koalisyonu iki partiden biri olan MHP için sonun başı da olabilir” açıklamasında bulundu.
“MECLİS DIŞI GEÇİCİ BİR HÜKÜMET KURULABİLİR”
Yılmaz, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Erken seçim olması durumunda en doğru yol meclisin dışında bir isme verilecek görevle geçici bir seçim hükümeti ile ülkenin seçime götürülmesi olanak dışı bir yaklaşım olmayacaktır. Zira erken seçim sürecinde ülkeyi bu partilerden hiçbiri yönetemez.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Reyiz Yılmaz: “Meclis Dışı Geçici Hükümet Kurulsun”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN