Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Honeywell 12 Türk Öğretmeni Uzay Akademisine Gönderdi

Giriş Tarihi: 10.7.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Türkiye’den 12 öğretmen,dünya çapında 200’den fazla eğitimci arasında yer alarak ömür boyu sürecek Honeywell Educators @ Space Academy (HESA) yolculuğuna katıldı. Yenilikçi bir özelliğe sahip olan bu akademi, öğrencileri bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) eğitimini almaya ve bu alanlarda meslek edinmeye teşvik etmek için öğretmenlere esin kaynağı oldu.
Honeywell’in Türkiye’deki mühendislik sektörlerine gösterdiği ilginin tabandan başladığını ve Honeywell Educators @ Space Academy programı ile genç yetenekleri teşvik etmeye ve ülke çapında dünya sınıfında yeni nesil mühendislere ilham vermeye çalıştıklarını belirten Honeywell Türkiye ve Orta Asya Başkanı Orhan Geniş “Öğrencilere ilham vermek, öğretmenlere ilham vermekle başlar ve bu program öğretmenlerin sınıfta matematik ve bilim konusunda merak uyandırmaya yönelik yeni teknikleri öğrenmesine yardımcı olarak bilim tutkusunun fitilini ateşliyor” dedi.
Bu yıl, 24 ülkeden 205 öğretmen programa katıldı. Türkiye’den ise rekor katılımla , Kocaeli, Gaziantep, Ankara ve Kayseri olmak üzere 5 farklı şehirden 12 Türk öğretmen programda yer aldı.
Honeywell Educators @ Space Academy’ye katılan 12 Türk öğretmenden bir tanesi olan ve TED İstanbul Kolejinde matematik öğretmenliği yapan Emel Ünüver Sezer “Space Camp’te bulunduğum süre boyunca aslında bir matematik öğretmeni olarak ne kadar önemli bir misyona sahip olduğumu bir kez daha gördüm. Geleceğin bilim adamlarını, astronotlarını yetiştirebilmemiz ve onlara bilimin güzelliklerini gösterebilmemiz ve ileride bilimle uğraşmaları konusunda teşvik edebilmemiz adına öncelikle öğretmenler olarak bizlerin yeterli ve doğru bilgilere sahip olması gerekiyor. Bununla birlikte Space Camp’te derslerime dahil edebileceğim çok sayıda aktivite örnekleri edindim. Daha fazlası matematik dersini uzay bilimi ile nasıl entegre ederek aktivite yapabileceğim öğrendim ve bu bilgileri öğrencilerimle paylaşacağım” dedi
ABD Uzay ve Roket Merkezi (U.S. Space & Rocket Center -USSRC) ve Honeywell (NYSE:HON) işbirliği ile geliştirilen bu ödüllü burs programı,bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) dersleriyle ilgilenen öğretmenlere ilham veriyor. Program kapsamında, yüksek performanslı jet simülasyonu, senaryoya dayalı uzay görevi, kara ve suda hayatta kalma eğitimi ve interaktif uçuş dinamikleri gibi astronot tarzında tatbikatlar içeren zorlu bilim ve uzay eğitimi veriliyor. Son 11 ay içerisinde, Honeywell 55 ülkeden 2381 öğretmene burs sağladı.
2004 yılından bu yana, eğitimciler tecrübe ve bilgilerini 2 milyondan fazla öğrenciyle paylaştı ve pek çok öğrenciyi bilim alanında eğitim alması ve meslek sahibi olması yönünde teşvik etti. Yerel ve federal yönetimlerden hibelerin kazanılmasından uluslararası ve NASA eğitim projelerine öğrencilerin kaydedilmesi ve STEM odaklı müfredat dışı programlara kadar Honeywell Educators @ Space Academy programının etkisi sınıf dışına taşmaya devam ediyor.
Honeywell Educators @ Space Academy programına katılmak isteyen adaylar kapsamlı bir başvuru sürecinden geçti. Programa katılmaya hak kazanan öğretmenlere burs verildi, gidiş-dönüş seyahat, eğitim, yeme-içme ve konaklama masrafları Honeywell ve çalışanları tarafından karşılandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Honeywell 12 Türk Öğretmeni Uzay Akademisine Gönderdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN