Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minikler, Müslümanlar İçin Dua Etti

Giriş Tarihi: 13.7.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
Eyüp Belediyesi tarafından çocuklara orucu sevdirmek, Ramazan’ın maneviyatını farklı bir şekilde anlatabilmek amacıyla düzenlenen Tekne Orucu’nda minik eller, Kadir Gecesi öncesinde zulüm altındaki Müslümanların huzuru için semaya açıldı.
Eyüp Belediyesi’nin tüm Ramazan ayı boyunca aralıksız olarak sürdürdüğü Tekne Orucu etkinliği Kadir Gecesi öncesinde de yapıldı. Yarım gün oruç tutan minikler, öğle ezanı ile birlikte oruçlarını açtı. Çocukların çok sevdiği Hacivat - Karagöz, Keloğlan, Rafadan Tayfa ve Canım Kardeşim karakterlerinin kuklaları ve canlandırmalar ile pedagog eşliğinde çocuk sohbetlerinin gerçekleştirildiği etkinlik, hem Eyüplü’lerden hem de Eyüp’e ziyarete gelen vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.
Tüm Ramazan ayı boyunca olduğu gibi, Kadir Gecesi öncesinde de düzenlenen çocuklara özel etkinlikte minik yürekler ellerini semaya açarak zulüm altındaki Müslümanların huzura kavuşması için dualar etti. Yüzlerce balon da bu dualar eşliğinde gökyüzüne bırakıldı.
İftarda çocukları yalnız bırakmayan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Burada Tekne Orucu geleneğimizi ihya etmeye çalışıyoruz. Tekne orucu, işte burada gördüğünüz gibi çocuklarımızın oruca Ramazan’a alıştırılması, sevdirilmesi, tanıtılmasını sağlayan bir geleneğimiz. Bu etkinlikte bugün 26’ncı günümüzdeyiz ve amacına ulaştığı kanaatindeyim. Bu mübarek gece öncesi minik yürekler tüm dünyadaki Müslümanlar için ellerini açıp dualar ettiler. Rabbim tuttukları oruçları, ettikleri duaları kabul eylesin inşallah ” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minikler, Müslümanlar İçin Dua Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN